* Register   * Advanced search 
Search for:

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies. Board index » Questy
Author Message
PostPosted: Mon Aug 15, 2011 3:10 pm

Skilled
Skilled

Online: 00:00:00
Status: banned
Reg. players: 0
Zápisky z archeologického průzkumu kastelána Reliagha:

Den 1:
Při prvotní prohlídce hradních expozic bylo nalezeno několik vzácných historických kousků, o jejichž vzácnosti asi nikdo neměl ani tušení. Jedná se o vázy, sochy, zbraně a brnění. Tyto exponáty ponecháváme na svých původních místech v expozicích v západním křídle hradu v prvním patře.

Den 2:
Zkoumáme stavební materiály použité na stavbu hradu. Jedná se o obyčejný kámen, dolovaný ze skal, které obklopují Daugas. Spojován je směsí písku z pouští jižně od města, vody z jezera, které odděluje město od hradu a vápna dováženého až z Liosu.

Den 3:
Během zkoumání hradní výzdoby jsme učinili velmi zajímavý a zároveň podivný objev. Pod několika prapory, které zdobí hradní chodby, jsme našli číselné a písemné kódy. Avšak nepodařilo se nám rozluštit, co znamenají.

Den 4:
Nejúžasnější objev. Pod hlavním schodištěm jsme našli zazděnou tajnou chodbu, sloužící jako výpadní cesta v případě nebezpečí. Těžko říct, proč byla zazděná. Zítra rozebereme zeď a prozkoumáme, kam chodba vede.

Den 5:
Tajná chodba se ukázala jako skrytá hrozba. Po otevření zazděného vchodu vyběhla z úzkého tunelu obrovská krysa, kterou zlikvidovali hradní strážní. Na hlubší průzkum jsem proto radši najal daugaské hrdiny, kteří se nakonec ukázali více než užiteční. Chodba se skládala z několika úseků, přičemž každý byl obsazen nějakými příšerami. V první části jsme se museli vypořádat s obrovskými krysami, stejnými jako byla ta, co vyběhla po otevření chodby. Další část byla obývána obrovskými pavouky, a tudíž jí bylo také potřeba vyčistit od kilogramů pavučin. Následující úsek hostil smečku skavenů, bylo to poprvé a doufám, že naposledy, co jsem na vlastní oči viděl skavena. Už jsme ušli dost daleko od vchodu a tak jsem čekal východ na povrch, na ten jsem si musel ovšem ještě počkat. Na cestě jsme ještě museli odstranit celé sídlo goblinů, které následovala opět chodba s těmi obrovskými krysami. Tam už jsem ale viděl schody na povrch a opět mě naplnil pocit bezpečí. Ovšem jen do té doby, než jsme vylezli ven. Východ z chodby byl dobře ukrytý ve křoví, ale ne tak dobře, aby ho nenašla tlupa skurutů. Ani tato početná skupina však neodolala síle najatých průzkumníků a průzkum byl tak zdárně ukončen. Obávám se však, že ti skuruti měli s chodbou svoje plány… Podle sextantu jsem zjistil, že chodba nás vyvedla daleko na západ od města. Dokonce jsme prošli i pod řekou.
Ach, málem bych kvůli tomu rozrušení zapomněl. Ve zdi, kterou byla chodba zazděna, jsme našli měděnou cedulku s nápisem „Jen ti jedineční najdou svoji cestu“, který podle našich odhadů měl za úkol udržovat morálku vojáků na hradě. Jiný význam bych jí nepřisuzoval, i když se mi to zdá docela podivné. Ceduli jsme zrestaurovali a vyvěsili v expozici s vázami a sochami.
Prostory chodby budeme i nadále zkoumat.

Den 6:
Stále probíhá výzkum tajné chodby. Zaměřujeme se hlavně na zůstatky po skupinách příšer, které obývaly prostory. Nic, co by stálo za větší zmínku.

Den 7:
Neuvěřitelné!!! Při průzkumu geologického složení chodby jsme našli další tajnou místnost! Vstup do ní se nachází v části, kterou obývali skaveni. Vypadá jako zbrojnice, skrz mřížovanou branku vidíme totiž naskládané zbraně, zbroje ale i střelivo. Také vidíme přivázaného mustanga, který jako zázrakem stále žije díky nakupené slámě, shnilému ovoci a korytu s vodou, které je kupodivu stále plné. Podle vybavení místnosti soudím, že tato zbrojnice měla sloužit jako místo posledního odporu. V zadní části zbrojnice vidíme také truhly a odraz něčeho blyštivého. Jenže se nemůžeme dostat dovnitř. Branka je očividně zamčena pomocí nějakého magického mechanismu. Pověřil jsem lidi otevřením této branky. Obsah zbrojnice je z historického hlediska velký poklad!

Den 8:
Moji lidé nebyli schopni rozlomit mechanismus střežící zbrojnici. Rozhodl jsem se proto otevřít chodbu pro veřejnost, s tím, že kdo mechanismus překoná, si může ponechat cokoliv ze zbrojnice. Pro mě je hlavní, abych mohl věci vidět zblízka. Také nechci vidět toho ubohého mustanga pomalu umírat, takže doufám, že ho někdo uvolní z provazu.

Den 9:
Průzkum hradu je u konce, stále mi však v žaludku leží tolik nevyřešených otázek. Plánovali skuruti něco s chodbou? Proč ta cedule byla zazděna? Co znamenají ty kódy pod prapory? Neskrývá hrad nějaká další tajemství?

Profile  

Ads
PostPosted: Mon Aug 15, 2011 3:17 pm

Skilled
Skilled

Den 11:

Ty nevyjasněné otázky mi nedaly spát. Prozkoumával jsem znovu všechny objevy a přišel jsem na chybu v překladu textu na ceduli, která byla nalezena ve zdi zazdívající tajnou chodbu. Správný překlad zní: „Jen ty jedinečná tvoří cestu“. Jak jsme mohli zaměnit mužský rod za střední? Špatné ovšem je, že ani s tímto novým poznatkem nevím, jak rozlomit magický mechanismus ve zbrojnici.

Pepa z Daugasu: "Mě by zajímalo, kolik je těch praporů, pod kterýma jsou ty kódy. Na hradě jsem si jako malej hrával, takže ho znám jako vlastní boty a praporů s kódama jsem na chodbách napočítal šestnáct. Škoda, že vůbec nemám tušení, co ty kódy znamenají."

Profile  

PostPosted: Wed Aug 17, 2011 8:05 pm

Skilled
Skilled

Pepa z Daugasu: "Ta učebnice abecedy v hradní knihovně je vážně zajímavá i když tenkrát měli stejnou abecedu jako známe my teď. Ačkoliv hrad znám dobře, nevěděl jsem, že v knihovně jsou i takové staré knihy."

Profile  

PostPosted: Sun Aug 21, 2011 8:48 am

Skilled
Skilled

Den 18:
Mechanismus prolomen! Heslo ke dveřím do zbrojnice se skládá z řady po sobě jdoucích čísel určených abecedou, přičemž z šestnácti kódů pod prapory se použije jen prvních jedinečných deset. Zbývající šestice jsou totiž párové. Dvakrát x, y i z. Heslo objevil hrdina Eladriel s jeho gildou Templářů.

Profile  

Ads
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  Page 1 of 1
 [ 4 posts ] 

Board index » Questy
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

SitemapIndex SitemapIndex