* Register   * Advanced search 
Search for:

Post new topic Reply to topic Board index » Offtopic
Author Message
PostPosted: Tue Nov 15, 2011 10:03 pm

Endor manager
Endor manager

Online: 00:00:00
Status: active
Reg. players: 0
Dohral jsem tento skvost a zakoncim to minirecenzi:

-MEGA UBAH ULTRA MASTAH grafika

-GUI pro konzolovy retardy, tak debilni GUI jsem ve hre jeste snad nevidel
-Obludy i loot se prizpusobuji levelu, coz spolehlive zabije kazdou RPG
-Jeste vice zkripleny system, zadne staty
-Pribeh nic moc, navic hra tupe vede za rucicku naprosto primocare, bocni questy aby clovek sam ze hry doloval
-Naprosto nulova motivace prochazet svet, vsude stejne ceka random loot, je to ztrata casu
-Hru jsem dojel se zbrani co jsem nasel skoro na zacatku (obyc nemagicka savle), protoze do konce hry nevypadla z niceho lepsi.WTF?
-Zlomek NPC co v Oblivionu a pod, napriklad nejvetsi skola magu, tam asi 3 mistnosti, cca 6 postav a tim to konci. WTF?
-Obtiznost pro pomocne skoly, dungy naprosto linearni, kdyby to byla rovna cesta, vyjde to na stejno
-Zakladni linie zoufale kratka, mozne dohrat za cca 1 den (bravo!)
-BUG znemoznujici dohrani hry, rucne se musi editovat soubory, aby se to opravilo nez bude patch. WTF? To si delaji prdel?
-Animace nekterych postav je zoufala (pes u hospody na zacatku hry), je videt, ze na tohle uz nebyl budget. Navic koho zajima animace, prodavaji hlavne screeny.

Jinymi slovy vzali Oblivion a vsechny jeho nesvary, znasobili 10x, pripadali ubah grafiku a vyrobili sracku pro poloretardovany konzolovy opice. Verim, ze to bude totalni kasovni trhak a pochvalnych recenzi plne casopisy.

http://www.sosariantales.com/Tale%2004% ... 20pker.htm

Profile ICQ  

Ads
PostPosted: Wed Nov 16, 2011 5:40 am

Adept
Adept

ale muzika dobra, ne? :p

nevim co cekas, je to delane pro mainstream.. a dnesni trend je zjednodusovat. (viz porovnani mnozstvi bojovych skillu - jak to bylo? morrowind 9, oblivion 6, skyrim 3? tipuju, ze priste se skilly jednoduse globalne shrnou pod utok/obrana/misc :D )

edit: jinak, herni system stranou - nejhorsi vec na skyrimu je ten konzolovy pristup k pouzivani vybavy. bindovani klaves? ale notak! xbox controller prece nema dalsich 10 cudliku navic, kde by si clovek mohl pripravit quick sety) :twisted: pokud konkretne alespon tohle neopravi, uprimne je proklinam, at se naveky smazi v pekle nuceni hrat Plumbers don't wear ties!

Soul Reavers shall never perish!

Profile ICQ  

PostPosted: Wed Nov 16, 2011 11:30 pm

Endor manager
Endor manager

Old_Aphex wrote:
edit: jinak, herni system stranou - nejhorsi vec na skyrimu je ten konzolovy pristup k pouzivani vybavy. bindovani klaves? ale notak! xbox controller prece nema dalsich 10 cudliku navic, kde by si clovek mohl pripravit quick sety) :twisted: pokud konkretne alespon tohle neopravi, uprimne je proklinam, at se naveky smazi v pekle nuceni hrat Plumbers don't wear ties!

Souhlasim, tohle me sralo nesmirne.

Jinak me to neprekvapilo, proto pisu, ze Bethesda nezklamala.

Profile ICQ  

PostPosted: Thu Nov 17, 2011 6:52 pm

Newbie

Status: banned
S nečím bych souhlasil, ale je tu pár bodů, které mně nedají:
Demostenes wrote:
Dohral jsem tento skvost a zakoncim to minirecenzi:
-Pribeh nic moc, navic hra tupe vede za rucicku naprosto primocare, bocni questy aby clovek sam ze hry doloval

Jak to myslíš, že je musí sám dolovat? Jen po prvních hodinách jsem měl plný journal questů, že jsem nevěděl, na co dřív skočit. Tenhle stav trvá i po několika dnech.
Demostenes wrote:
-Naprosto nulova motivace prochazet svet, vsude stejne ceka random loot, je to ztrata casu

Random loot? To není pravda, na řade míst se nacházají itemy, které random rozhodně nejsou (ano ty magické, které si zřejmě nenašel, dle textu dále). Taktéž bez toho nenajdeš např. žádné shouty.
Demostenes wrote:
-Hru jsem dojel se zbrani co jsem nasel skoro na zacatku (obyc nemagicka savle), protoze do konce hry nevypadla z niceho lepsi.WTF?

Zajímavé, já jako mág neustále prodávám či disenchantuji magické zbraně (flame dmg, create soulshard, s fearem, atd.), protože je nenosím, resp mám. vždy tu nejlepší v záloze. A pořád nacházím další. Že by byl problém spíše v hráči?
Demostenes wrote:
-Zakladni linie zoufale kratka, mozne dohrat za cca 1 den (bravo!)

S tím se dá souhlasit, nicméně po pěti dnech sem se k ní ještě nedostal a vůbec mně to nevadí. Zajímavé, když podle tebe je problém dělat side questy a nemá cenu prozkoumávat svět. Asi jen chodím kolem hory dokolečka dokola :).

A sem zvědav, zda se dostanu jen rychlého odsouzení, vzhledem k mému podpisu, nebo se dočkám diskuze.

Profile ICQ  

PostPosted: Thu Nov 17, 2011 7:49 pm

Endor manager
Endor manager

Cela hra jede systemem prizpusobovani oblud tvemu levelu a naprosto random lootu. I daedricke artefakty (jedine itemy, ktere jsou fixle) se generuji podle tveho levelu (jejich sila). Uz to samo o sobe ze hry dela sracku, je to zabijak kazde RPG. Verim, ze konzolovymu retardovi, nebo takzvanemu modernimu "hraci" to vyhovuje, me v zadnem pripade.

Profile ICQ  

PostPosted: Thu Nov 17, 2011 8:05 pm

Newbie

Takže ještě jednou.
Na určitých lokacích jsou určité věci. Ne random. Co je na té jednoduché větě k nepochopení?

Btw, konzoli nemám a nepovažuju se za moderního hráče, rpg modla je pro mě serie Wizadry. To mně však nebrání reagovat na tvoje bludy. Nehledě k tomu, že si neodpověděl, na co sem reagoval.

Profile ICQ  

PostPosted: Fri Nov 18, 2011 9:16 am

Skilled
Skilled

Demostenes wrote:
...
Wikipedia wrote:
During the first day of release, Steam showed over 230,000 people playing Skyrim concurrently.[57] This later peaked at 280,000 concurrent users, setting a new Steam record.[58] In the first week of release, Bethesda stated the total sales through the following Wednesday at an estimated $450 million USD, with 7 million copies of the game shipped.[59][60]
Ano, totalny prepadak.

Profile ICQ  

PostPosted: Fri Nov 18, 2011 9:34 am

Endor manager
Endor manager

Gotcha wrote:
Demostenes wrote:
...
Wikipedia wrote:
During the first day of release, Steam showed over 230,000 people playing Skyrim concurrently.[57] This later peaked at 280,000 concurrent users, setting a new Steam record.[58] In the first week of release, Bethesda stated the total sales through the following Wednesday at an estimated $450 million USD, with 7 million copies of the game shipped.[59][60]
Ano, totalny prepadak.

Tvrdil jsem nekdy neco jineho? Ta hra je tak retardovana, ze to proste musi byt hit. Super grafika, konzolovy system a je to jednoduchy az to boli. Presne to dnesni hraci vyzadaji.

Profile ICQ  

PostPosted: Fri Nov 18, 2011 10:46 am

Skilled
Skilled

Demostenes wrote:
Tvrdil jsem nekdy neco jineho?
Ano, tvrdis, ze hra je shit. Shit, ktory hraju stovky tisic hracov sucasne. To podla mna znamena, ze sa im podarilo celkom uspesne zaujat velku skupinu ludi. Co je zjavne ich ciel. To nebol pokus urobit HC oldschool RPG, ake boli pred 20timi rokmi.
Demostenes wrote:
Ta hra je tak retardovana, ze to proste musi byt hit.
Nie kazda retardovana hra je hit, nie kazdy hit je retardovana hra.
Demostenes wrote:
Super grafika, konzolovy system a je to jednoduchy az to boli. Presne to dnesni hraci vyzadaji.
Tu je podla mna problem, ze Ty mas nejaku predstavu o tom, ako vyzera "spravna" hra a zaroven "spravny" hrac. Bohuzial, "spravnych" hracov akych mas na mysli, dnes uz je minoritna cast, preto sa nemozes divit, ze moderne hry chcu zaujat niecim inym. To neznamena, ze su zle. To je proste vyvoj, z urcitej casti aj degeneracia hracskej komunity. V kazdom pripade, urobit HC oldschoold RPG a potom presviedcat hracov, ze je to TO, co chcu je mimo.

Uz som to pisal urcite predtym, "hrac" je od slova hrat, co by malo znamenat v prvom rade zabavu. Pokial im zabavu spravi ohnostroj, alebo "MEGA UBAH ULTRA MASTAH grafika" a "Jeste vice zkripleny system" je uplne vporiadku. Tvoje vecne pohorsovanie nad hracskou komunitou mi pripomina mojich dochodcovskych susedov, ktory su neustale nespokojny so vsetkym co sa okolo deje.

Profile ICQ  

PostPosted: Mon Nov 28, 2011 12:33 pm

Hero
Hero

Location: Košice,Seattle2058,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chl
Online: 00:02:01
neviem mne sa praveze paci to ako su robene itemy
prave preto ze nezozenies na zaciatku naj item ale postupne mas lepsie alebo si ich upgradnes sam...
questy so sipkou je mi to jedno... uz teraz nemas hru bez nej takze to ignorujem

ale ako moze niekto povedat ze grafika je super :D
ved je to to iste ako fallout 3 presne ten isty rezim setko...
chyba mi zakladna vec ked uz su tam take hory aby som na nich vedel aj vyliezt aj z inakade ako je dopredu urcene
chyba mi plazenie a objekty v ceste su hrozne spravene... mierim spell uplne nad stol napriklad ale stale sa o ten stol jaksi zastavi
nicenie objektov ziadne... ked uz do toho stola zacastim fireball tak by ho malo roztrhnut a dalsi sa uz nema o co zastavit... bohu zial...

ale najviac zo vsetkeho mi chybaju bindy... ked chcem kuzlit wardy atd na seba kazdu minutu prehodit spelly zakastit prehodit s5 a tak zas kazdych 60s
to iste s healom atd... je to proste strasne
tak isto prehadzovanie zbrani atd to je vyriesene uplne zle...

system skillov je podla mna rieseny velmi dobre aj ked si myslim ze skilly do 60 by mali liezt ovela rychlejsie a potom pomalsie a nie stale linearne...
crafting a vybava ako taka je dobre spravena da sa upgradovat enchantovat atd...

celkovo je ta hra dobra a konecne normalne rpg ktore neprejdes za jeden den lebo je tam velmi vela questov (to demo nechapem ako si nemohol mat pretoze ja som sa k hlavnemu este nedostal...)
je tam par veci ktore by sli urcite vylepsit a spravili by tu hru ovela lepsiu ale tak treba byt v tejto dobre rad aspon za toto...

When people ask me "Plz" because it's shorter than "Please", I tell them "No" because it's shorter than "Yes"

Profile WWW ICQ  

PostPosted: Tue Nov 29, 2011 7:06 pm

Skučil

nejsem si jistej o jakym "bindování mluvíš".. ale pokud najedes např. na zbraň, zmáčkneš F - přidá se ti do oblíbených.. nabídku oblíbených zobrazíš klávesou Q.. najedeš na zbran.. zmaknes u ni treba cislo 1.. a mas ji na klavese 1, stejne tak kouzla, potiony..

jinak mě na tom sere jediná věc, level scaling.. štvě mě vědomí, že nikde není ten nepřekonatelnej dungeon s ultimátnim pokladem, kde by mě dalo ik první npc a já se musel postupně vypracovat..
takhle opravdu vývoj postavy ztrácí lehce smysl > taková fantasy fps..

Profile  

PostPosted: Tue Nov 29, 2011 7:31 pm

Ancient
Ancient

ty vole demo, nestras ma. ja uz si podla subjectu myslel, ze sa ti to fakt pacilo! :)

za seba mozem povedat, ze ma ta hra velmi milo prekvapila. Cakal som totalnu sracku(bethestu fakt moc nemusim) a nakoniec je to prijemne priemerna moderna hra :)
krasny velky svet. to im treba uznat. skoda, ze su npc prisposobovane lvlu. takze fakt jedine pre ludi, ktory velmi chytila ta hra. ja osobne nechapem tento volny svet v singleplayer hre...
dalsia cudna vec je obtiaznost. hral som to na 95% na expert a hra bola robena nasledovne - po 1 na teba pustaju slabe npc. zrazu na teba poslu 3 silne npc(5x load, dokym som ich zabil), zase slabe npc, priemerne tazjy boss a konec dungu.
boj sa mne osobne dost pacil. hram shield+axe a zabavam sa na moznosti branit. co je fakt fliasko je boj s drakmi.

pribeh je pre mna zaujimavy(milujem drakov) ale v porovnani s konkurenciov silno priemerny. uplne najviac ma dostal sposob komunikacie s npc. uplne plitky system hier z 90 rokov, kde kliknes postupne na vsetky moznosti a npc ti nieco nezaujimave povie.

v kazdom pripade krasna ukazka marketingu sucasnych firiem - hru vydat co najskor, spravit velku reklamu, zarobit a ist na dalsiu hru. sak niake bugy ziadneho manazera nezaujimaju, ked sa to hracovi nepaci - FUCK YOU, UZ SI TO KUPIL!!

2 gotcha: hral si to vobec ? pozri si zname bugy na wikipedii... a ze HLAVNY pribeh ma bug, kvoli ktoremu to nevies dokoncit je totalne fliasko. a ze to nie je niako daleko(to kdo testoval?niekdo kdo si vychytnaval free svet a k main questu sa ani nedostal?). o kvalite hry pocet hracov nic nehovori... ziadny PC gamer nemohol mat hrad konzolovy system ovladania RPG hry.
treba ale tej hre 1 vec uznat. citil som sa miestami ako pri old school rpg hrach, kde sa dalo vybugovat 50% bojov, ak clovek hral maga...

2shadow: imho grafika je hlavne super kvoli prostrediu v ktorom je to zasadene. aj na mojich total low detailoch sa mi paci.

Profile ICQ  

PostPosted: Tue Nov 29, 2011 8:50 pm

Skučil

jaký bug, kvuli kterému hra nejde dokoncit?

Profile  

PostPosted: Tue Nov 29, 2011 10:12 pm

Ancient
Ancient

ten sialeny dedo z Blade, ked ho najdes v podzemi, tak ti neotvori dvere... btw aj ked som fixol niakym patchom ten bug, tak vsetko co ten dedo povedal, bolo bez zvuku a titulky hned zmyzli... cize 0 bodov info od neho(nie ze by hovoril nieco ohromne dolezite)

Profile ICQ  

PostPosted: Tue Nov 29, 2011 11:34 pm

Endor manager
Endor manager

http://www.dailymotion.com/video/xmc015 ... mbediframe

http://games.tiscali.cz/tema/100-duvodu ... yrim-57711

A ma pravdu, souhlasim skoro se vsim. Vzhledem k tomu, jaky to melo rozpocet je to ferova kritika.

Profile ICQ  

PostPosted: Wed Nov 30, 2011 8:40 am

Hero
Hero

Location: Košice,Seattle2058,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chl
Online: 00:02:01
raptile: myslim tym normalne bindy nie toto ze si prehodim v ruke jeden spell... na to je 1-8 malo... ved len zakladnych utocnych spellov mas 9 :D
a ked chces k tomu nejake wardy a healy to nestaci...
a to nehovorim o nejakom calme atd...

ja hovorim o bindoch ze stalcim napr f1 a zakasti to na mna wardu alebo jeden heal bez prehazdovania v rukach

uhlo neviem mne to pripomina strasne fallout 3 (kedze to robila rovnaka firma tak to asi aj tak bude) je tam par novych veci ale zas take uplne rozdiely okrem ovela vacsej mapy a prostredia som nejak nepostrehol :)

When people ask me "Plz" because it's shorter than "Please", I tell them "No" because it's shorter than "Yes"

Profile WWW ICQ  

PostPosted: Tue Jan 17, 2012 10:16 am

Skilled
Skilled

Souhlasim s ovladanim ze se jim nevydařilo. Ale s čim nesouhlasim je - malo rozvitej pribeh s vedlejsimy questy, protoze ty jsou kam jen pujdes a s kym promluvis, tak te to dovede k tomu postupne, o co jde a zada nakonec ukol. At uz zaslechnes drby ze nekdo ve meste vrazdi zeny a divky, a ty pak ziskas nekde u nekoho ukol ho najit atd... questu vedlejsich je tam az az. Chce to číst. Co se týče hratelnosti, no, na serie typu Baldurs Gate atd to fakt nemá, ale zábavy sem si u toho uzil hodně.