* Register   * Advanced search 
Search for:

Post new topic Reply to topic Board index » Offtopic Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: Thu May 13, 2010 8:28 am

Skilled
Skilled

Online: 00:00:00
Status: active
Reg. players: 0
Tak co, najde se tady ještě někdo, co čte klasicky "po staru", nebo už převažuje čtení e-knih?

Já osobně teď čtu "po staru se skleničkou vína" od Browna Ztracený symbol.
Předtím jsem přečetl všechny jeho 4 knihy (Šifru, Andělé.., Pavučinu lží a Digitální pevnost) a nemůžu se ubránit dojmu, že je to všechno se stejnou zápletkou a hlavní padouch je pořád stejnej....

http://husite.saveboard.com/

Profile ICQ  

Ads
PostPosted: Thu May 13, 2010 8:58 am

Master
Master

Online: 1652:13:32
Status: banned
Momentálně:
Image Susanna Clarke - Jonathan Strange & Mr. Norrell

Po přečtení chvalozpěvů, které na toto dílo pěl Neil Gaiman, po zjištění, kolik to vyhrálo různých ocenění a jak vřele to bylo přijmuto čtenáři i kritiky jsem se rozhodl, že i já bych měl rozšířit svůj kulturní rozhled o tuto knihu. Je to psané velice příjemným stylem s lehkou nadsázkou, inteligencí a trochou ironie. Problém mám ovšem s dějem. Jsem v půlce knihy a stále se víceméně nic neděje. Pořád se chodí na různé plesy a večírky, klevetí se, probírají se společenské normy a významné události, které potkaly toho a toho souseda. Je zde spousta historie a poznámek pod čarou. Po několika kapitolách mě to začalo celkem silně nudit a prokousávám se tím s dost velkými obtížemi. Nicméně, když už jsem se dostal tak daleko, už to doklepnu. Třeba se to ještě zlepší.

A k příležitosti zfilmování a taky abych se trochu odreagoval od bakalářky a státnic znova pročítám deníky Nicka Twispa. Je to pořád stejně vtipné a ujeté. Ale je fakt, že zhruba po třetím díle už s každým dalším kvalita klesá.

Jinak mám obrovský list toho všeho, co bych si chtěl přečíst a vůbec to nestíhám. Řekl bych ale, že další na řadě bude něco od Kinga. Nejspíš To nebo Temná Věž.

Endor Reborn:
Gereth - S bronzovou vidlí vstříc novým dobrodružstvím. Ale pomalu sakra, na ta stará kolena.

Nobody's tomorrow is guaranteed.

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 9:06 am

Master
Master

Online: 00:07:53
Tedka ctu nocni hlidku od pratchetta, nasledovat bude asi zaklinac. :)

Jinak nejoblibenejsi knihy jsou zrejme LoTR, Hobit, a Posledni strazce od Jeffa Grubba (uzasna knizka, nesudte ji podle napisu Warcraft, ma opravdu perfektni pribeh)

Jinak ebooky nectu, ono me to neustale svadi necist a neco delat na pc, takze u papiru je to bezpecnejsi :)

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 9:11 am

Skilled
Skilled

Ivelf wrote:
......

Času taky moc nemám :), a knížek co bych chtěl přečíst je mraky ....

Jinak tahle série (asi 22 knížek) patří mezi moje oblíbené :
http://www.fantasyshop.cz/zbozi_detail.asp?id=7589

http://husite.saveboard.com/

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 9:19 am

Master
Master

Tyjo hele ja sleduju seriál Legend of the Seeker, který je podle goodkindových knížek a musím říct, že je to totální fantasy klišé ve všech směrech. Jestli jsou takhle i jeho knížky (sword of truth, nebo tohle o ordenu) tak to teda potěš.

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 9:34 am

Adept
Adept

Reg. players: 1
Já mám rozečtené Foucaltovo kyvadlo od Eca, naposledy jsem dočetl To nemyslíte vážně, pane Feynmane!. Časem bych si chtěl doplnit knížky, co jsem ještě nečetl od Miky Waltariho a Fredericka Forsytha, všem tyhle dva pány silně doporučuju.

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 10:06 am

Hero
Hero

Status: disabled
no od teriho goodkina sem cetl tu prvni knizku rozdeleny do dvou knizek, tusim, ze to bylo carodejovo prvni pravidlo, a nektery ty veci co vymyslel me zas tak cliche neprisli, v mnoha ohledech to bylo docela originalni. Nadruhou stranu pochybuju, ze ty dalsi dily budou az tak originalni a od pokracovani ve cteni me hlavne odradil jeho jazyk. Neuveritelne ubohy, s malou slovni zasobou, vety stylu.. Mam mamu. A mam tatu. A taky psa.. opravdu nerad ctu, Tolkien forever.:)

Jinak tedka ctu Oddyseuse od joye a je to peklo, ten ten jazyk ma az moc zlej :D ale pred par dnama jsem docetl Sto roku samoty od Marqueze a nemuzu si vynachvalit, urcite si prectete jak budete mit cas:)

Profile WWW ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 11:06 am

Endor manager
Endor manager

SerenaVallariel wrote:
Tyjo hele ja sleduju seriál Legend of the Seeker, který je podle goodkindových knížek a musím říct, že je to totální fantasy klišé ve všech směrech. Jestli jsou takhle i jeho knížky (sword of truth, nebo tohle o ordenu) tak to teda potěš.

Ty knizky jsou dost o necem jinem. Nicmene ten serial neni spatny, scenaristicky je na tom o dost lepe, nez vetsina soucasnych serialu.

http://www.sosariantales.com/Tale%2004% ... 20pker.htm

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 11:07 am

Endor manager
Endor manager

Patriarch wrote:
Neuveritelne ubohy, s malou slovni zasobou, vety stylu.. Mam mamu. A mam tatu. A taky psa.. o

Tak si to precti v originale, takhle zprzneny byvaji preklady. Ja to cetl v originale a problem jsem nemel.

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 11:24 am

Master
Master

Demostenes wrote:
scenaristicky je na tom o dost lepe, nez vetsina soucasnych serialu.

Fakt? Díváš se i na současný díly, zejména z konce druhý řady? Ze začátku mě to docela bavilo, ale poslední dobou se chytám za hlavu čím dál častějc.

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 2:22 pm

Master
Master

Seekera taky sleduju. Je to dobrá odreagovačka na vypuštění páry, když zrovna není nic jiného po ruce. Takovej adekvátní nástupce Xeny a Herkula. Předvídatelný děj, nedotažená logika, nevěrohodné kostýmy, spousta krásných žen s hlubokými výstřihy, plné hrsti obyčejných řadových zlých vojáků házených pod meč hlavního hrdiny(Který se často chová jako pako). Přesně jak se na teenagerovskou fantasy sluší a patří. Ale je tam hezká příroda, relativně dobrá hudba a docela pěkně využité zpomalovačky při soubojích. Nicméně s knížkama bych to moc nesrovnával. Ty můžou být uplně jinde. Mimochodem popravdě mě ani nenapadá žádný opravdu kvalitní fantasy seriál.

Endor Reborn:
Gereth - S bronzovou vidlí vstříc novým dobrodružstvím. Ale pomalu sakra, na ta stará kolena.

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 2:30 pm

Master
Master

to mě taky ne ALE možná bude :)

http://www.csfd.cz/film/263138-game-of-thrones/

Jinak seeker, neni špatnej no ale kdyby radši vráželi peníze, který vráži do propagace radši do scénáristů, bylo by to úplně jinde.

EDIT: mimochodem těm stovkám D'haranů, který seeker jen tak pozabíjí během jednoho fightu říkáme s kamarádem morfelíni :D

Profile ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 4:45 pm

Hero
Hero

Status: disabled
Demo, vzdyt ten serial byl uplne presne podle toho, jak napsal gereth, ma cenu neco takovyho sledovat?:) Si radsi pustim dokola nejaky startreky :p
Me se ta knizka libila, ale ten jazyk ne, zkusim ten anglickej original az budu mit po zkouskach cas

Profile WWW ICQ  

PostPosted: Thu May 13, 2010 9:02 pm

Master
Master

Mimochodem, pokud hledáte inspiraci, tak kdysi jsem tu založil topic Knihy a padlo tam pár celkem zajímavých tipů. Některé mi doteď visí v must-read listu -)

Endor Reborn:

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 14, 2010 9:39 am

Demigod
Demigod

pratchett :]

Check It!!

Crux RS Downloader

Tvoje mama neumi varit !
Image
Esy

Profile WWW ICQ YIM  

PostPosted: Fri May 14, 2010 9:57 am

Admin
Admin

Online: 46:36:17
Seeker je dobrej serial a pribeh taky... nemam nic proti klise pribehu (coz neni nic jineho nez pribeh ktery je uz znamy ale ktery je porad relevantni) pokud je dobre zakomponovan a verohodny.. rozdil je kdyz nekdo takovy pribeh jen opise a nepoda ho dobre. Navic v seekerovi je vzdycky nejakej twist ktery to trochu otoci.. obzvlast vyber herce Darken Rahl se jim hodne povedl.

Rozhodne daleko kvalitnejsi nez vetsina novych tupych serialu .. je citit ze jsou za tom kvalitni knizky.

TheChosen - Master of Self, Servant to None

Profile WWW  

PostPosted: Fri May 14, 2010 10:29 am

Master
Master

Ano souhlasim ze Rahl je uzasnej a jeho sarkasticky hlasky vzdycky krasne pobavej :D stejne tak Cara (alespon zezacatku). NIcmene to s tou verohodnosti je prave ono. Videls dil kdy se rahl vratil? Jak otevrel trhlinu na konci dilu a jen tak v pohode si odesel? Vsiml sis ze hned vedle stoji carodej prvniho radu a jen tak tomu prihlizi? :) Takovyhle situaci je tam kotel. Zejmena prave diky Zeddovi vznikaji taovehle rozpory, protoze scenaristi mu dali obrovsky schopnosti (zmeni horu v hrad, muze se teleportovat kam chce, v pohode doplnuje useknuty lidsky casti) ale pouzije je vzdycky jen v jednom dile a pak v dalsich X dilech, ve kterych by celou zapletkou treba jednoduchym teleportem vyresil to proste neudela.

Souhlasim s tim, ze dily maji vetsinou chytre vymyslenou zapletku. Kazdy dil je sam o sobe dobre promysleny. Z hlediska globalniho ale domysleny neni. Pripada mi ze scenaristi neberou moc ohled prave na tu verohodnost.

A z hlasek typu "A powerful magic!" nebo "We don't have much time!" se mi protaci oci :D

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 14, 2010 11:07 am

Endor manager
Endor manager

Pravda je, ze serial odbocuje od knizky cim dal tim vice a nerespektuje ji skoro vubec. Cimz samozrejme vznikaji diry ve scenari....Nicmene nemeni to nic na faktu, ze je to zabavny a na dnesni pomery docela kvalitni.

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 14, 2010 11:21 am

Skučil

McCarthy - Cesta

Profile  

PostPosted: Fri May 14, 2010 1:44 pm

Admin
Admin

Online: 46:36:17
No jo , ale to uz patri k fantasy svetu. To je dano uz zakladem mejchani magie vs plechacu .. Je to uplne jasne ze 1 mag by vymetl celou armadou kdyby to bylo podle skutecnych zakonu.. takze se musi obcas davat odstup , jinak by to skoncilo neustalym zduvodnovanim proc zrovna tam a tam nemuze pouzit magii.

Ono stacilo by kdyby porad pouzival time freeze a pak si v klidu vybil kazdou armadu ktera je napadne.. aji serial Heroes rychle prisel na to ze overpowered karaktery moc dobre serialu nedelaji , takze pak nastal brutalni nerf po prvni sezone a ten serial pak uz sel totalne do kytek

Kazdopadne hodne se mi libi ze magie je znazornena v prave hloubce.. v takovem LOTRovi me nejvic vadilo ze Gandalf se maximalne zmohl na In Lor.. coz bylo dost spatne

TheChosen - Master of Self, Servant to None

Profile WWW  

PostPosted: Fri May 14, 2010 1:56 pm

Skučil

to prave bylo daleko lepsi, nez kdyby Gandalf metal firebally ... koho nemrazilo, kdyz Gandalf "posvitil" na nazguly před Minas Tirith 8)

btw.. to je mi nejaky divny, Demo kouká na fantasy seriál ala Herkules? sakra, a ja myslel, ze ten kdo hraje WOW je *censored*, cozpak schopni lide v TV nesleduji jen artové či existenciální snímky? Nebo, oni snad take relaxuji? ...ehm :D

Profile  

PostPosted: Fri May 14, 2010 3:11 pm

Adept
Adept

Já nejsem znalec fantasy a nemám přehled, ale při tomhle moderním vývoji pojetí magie ve hrách a filmech (akční šlehbliksesmažbumřach) se naopak čím dál víc kloním k tomu modelu "Gandalfa, co se zmůže maximálně na In Lor". A to z něho ještě filmaři udělali bojovníka jak prase :-) Podle mě s rostoucí okázalostí magie ztrácí "vkus". Hodně se to promítá do naší fantazie. Všimněte si, že u mnoha nadšeneckých povídek z fantasy prostředí (stačí prolézt nějaká fóra UO), se často autor vyžívá v popisování nadpřirozených schopností postav. On si to v hlavě představí, ale zatímco na filmovém plátně by to možná vypadalo efektně, na papíře to nevyzní a zbytečně to odbočuje. Jenže udělat úspěšný film s magií, kde nešlehají blesky, by dneska vyžadovalo skutečně kvalitní scénář. Co si o tom myslíte vy? :-)

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 14, 2010 3:31 pm

Skučil

ve filmu se da kolikrat i z hovna udelat kulicka, i z banalniho scenare se da natocit Film, ja si porad myslim, ze vic nez o CEM, zalezi na tom JAK .. samozrejme to ma svoje meze

Last edited by ratpile on Fri May 14, 2010 4:12 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Fri May 14, 2010 4:04 pm

Master
Master

Síla Gandalfa a celkově Istari byla hlavně ve znalostech a moudrosti. Údajně měli být fyzicky i mentálně silnější. Měli si získat respekt a vést lidi ne za pomocí kouzel, ale pomocí rozumu. Takže to, co si většina nedokázala vysvětlit a považovala tak za magii, byla jednoduše věda. Magie jako taková měla mít zřejmě dost omezení. Tolkien neměl totiž takovou magii, jaká je prezentována ve většině moderních knihách, vůbec v oblibě. On to měl promyšlené dobře. Neomezená magie totiž ve fantasy světech dělá pěknej bordel.

Endor Reborn:

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 14, 2010 4:21 pm

Adept
Adept

Ivelf wrote:
Síla Gandalfa a celkově Istari byla hlavně ve znalostech a moudrosti. Údajně měli být fyzicky i mentálně silnější. Měli si získat respekt a vést lidi ne za pomocí kouzel, ale pomocí rozumu. Takže to, co si většina nedokázala vysvětlit a považovala tak za magii, byla jednoduše věda. Magie jako taková měla mít zřejmě dost omezení. Tolkien neměl totiž takovou magii, jaká je prezentována ve většině moderních knihách, vůbec v oblibě. On to měl promyšlené dobře. Neomezená magie totiž ve fantasy světech dělá pěknej bordel.

To je pravda, mně připadá, že magii nebral jako dnes, totiž vědomá nadvláda nad neživou přírodou. Spíš se jednalo o jakési neurčité obtížně popsatelné vlastnosti některých postav. Bylo to taky víc o psychice. Kdyby byla magie v Ardě brána konvenčněji, asi by ze Západu místo Istari vyslali jednoduše heroldy na plamenných ořích, ti by udělali invazi do Mordoru a celý děj LotRa by byl jedna velká řežba :-) Podle moderních osnov by taky místo malého vystrašeného hobita neslo Prsten nějaké mladé talentované magické ucho :-) Proto mám Tolkiena tak rád, on zkrátka uměl napsat pohádku, která má hloubku.

Profile ICQ  

Ads
Post new topic Reply to topic  Page 1 of 2
 [ 35 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Board index » Offtopic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

SitemapIndex SitemapIndex