* Register   * Advanced search 
Search for:

Post new topic Reply to topic Board index » Offtopic Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: Fri May 14, 2010 6:25 pm

Endor manager
Endor manager

Online: 00:00:00
Status: active
Reg. players: 0
Jenze Gandalf Balroga zabil a pritom Balrog byla super mlaticka. Z cehoz plyne, ze Gandalf musel byt taky.

http://www.sosariantales.com/Tale%2004% ... 20pker.htm

Profile ICQ  

Ads
PostPosted: Fri May 14, 2010 7:23 pm

Adept
Adept

Online: 2382:29:24
Status: banned
Ad Sword of Thruth vs Seeker - na serial jsem se tesil, knihy se mi libily, jen jsem je cetl v originale, protoze cesky preklad nebyl nic moc a navic parkrat zmenili prekladatele - a samozrejme novy prekladatel zacal menit i jiz zavedene terminy, cimz citelnost docela klesala. Samozrejme jako kazda knizni serie se i tato casem vycerpavala a kvalitativne mela klesajici tendenci. Presto muzu cetbu jen doporucit.

V knizni predloze bylo dost zobrazenych drsnych scen muceni, sem tam sex, castecne se SM kontextem. Bylo jasne, ze tohle asi tezko v serialu zustane, ale jelikoz to casto bylo nedilnou soucasti vyvoje deje, byl jsme zvedavej, jak si s tim scenaristi poradi, zvlast kdyz bylo tvrzeno, ze s Goodkingem spolupracuji.

Vysledek mne popravde zklamal. Ne hned, prvni dily i pres harakiri deje, byly slusne, ale cim dal vic to bylo poherkulovstene az xenoidni. A, i kdyz i takove serialy maji sve misto na obrazovce, tak tim se to stalo uplne necim jinym, nez jsem cekal.

Doufam, ze se totez nestane jine knizni serii, kterou prave ted nataci HBO. Kvalita dvou tri predchozich projektu ( myslim tim Band of brothers, Rome a ted Pacifik) napovida, ze by to nemuselo dopadnout spatne. Jde o Game of Thrones od G.R.R. Martina, ktera v Cechach vysla pod nazvem Hra o truny ( http://www.fantasyplanet.cz/clanek.asp?id=200 )

V teto serii magie moc nenajdete, zato brutalni dej ano. Politika, zrada, boje - proste pytel kocek. Doporucuju si pri cteni jednotlive kladne postavy moc neoblibovat, autor ma tu nectnost, ze je necha chcipat mnoha ruznymi zpusoby.

Jo a link info o TV serii a obsazeni:
Wiki - http://en.wikipedia.org/wiki/Game_of_Th ... _series%29
casting - http://www.youtube.com/watch?v=FugGa_LGB-E

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 14, 2010 7:34 pm

Adept
Adept

Reg. players: 1
Demostenes wrote:
Jenze Gandalf Balroga zabil a pritom Balrog byla super mlaticka. Z cehoz plyne, ze Gandalf musel byt taky.

Balrog byl super mlátička...podle filmového konceptu to byla skutečně jenom řvoucí ohnivá mlátička vysoká jak parlament :-) Stejně tak Odula byla jenom velkej žravej pavouk. Tahle degradace obou do zvířecího charakteru mě dost zklamala.
A hlavně myslím, že je to celé o něčem jiném než s kým si to Gandalf dokáže rozdat :-)

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 14, 2010 7:38 pm

Master
Master

Online: 00:07:53
Mimochodem Gandalf mel proti balrogovi ochranu v podobe Prstenu ohne.

Profile ICQ  

PostPosted: Fri May 14, 2010 8:23 pm

Skučil

sem zvědavej jak si Del Toro a Jackson vyhrajou se Šmakem, jestli bude takovej vychcanej chamtivec jako v knizce nebo jestli to proste bude jenom "zvire" ... zatim se o nem vyjadrujou jako o nejpompeznejsim monstru, jake kdy poctilo filmova platna ..

Profile  

PostPosted: Fri May 14, 2010 9:09 pm

Hero
Hero

Imgo jediny zajimavy na serii Carodejovych pravidel byl nejaky 6, 7 nebo 8 dil. Kdyz se Richard dostal do komunisticky zeme. :)

Lepsi fantasy je serie Kolo casu.

Profile WWW ICQ  

PostPosted: Sun Jun 20, 2010 8:24 am

Master
Master

Online: 1652:13:32
Status: banned
ratpile wrote:
sem zvědavej jak si Del Toro a Jackson vyhrajou se Šmakem, jestli bude takovej vychcanej chamtivec jako v knizce nebo jestli to proste bude jenom "zvire" ... zatim se o nem vyjadrujou jako o nejpompeznejsim monstru, jake kdy poctilo filmova platna ..

Pravděpodobně to už víš taky, ale pro jistotu...Del Toro opustil Hobbita. Když jsem si tu novinku přečetl, měl jsem chuť doslova vraždit. Hlavní představitelé toho studia by zasloužili lynč. Popravdě mě kromě Jacksona nenapadal žádný jiný režisér, který by to zvládl. Možná Vaughn, jenže ten zase má plné ruce práce s X-Meny.

CSFD // CBDB

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Jun 20, 2010 11:44 am

Skučil

jj, taky me to nakrklo, teď kdoví jestli se do toho někdo v dohledný době pustí, nepochybuju sice že takovou značku někdo nechá ležet ladem, ale byl bych rád, kdybych na to nemusel brát vnoučata :-)

Vaughna si představit umim, dělá divy i s menšíma rozpočtama a s fantasy zkušenost taky má, pak mě napadá třeba Raimi , jeho kariéra neni až tak nepodobná od ty Jacksona a pokud se cítil na World of Warcraft ... Ale ten je v x projektech zase už naloženej ...

Profile  

PostPosted: Sun Jun 20, 2010 9:20 pm

Adept
Adept

Online: 09:33:39
Tauran wrote:
Ivelf wrote:
Síla Gandalfa a celkově Istari byla hlavně ve znalostech a moudrosti. Údajně měli být fyzicky i mentálně silnější. Měli si získat respekt a vést lidi ne za pomocí kouzel, ale pomocí rozumu. Takže to, co si většina nedokázala vysvětlit a považovala tak za magii, byla jednoduše věda. Magie jako taková měla mít zřejmě dost omezení. Tolkien neměl totiž takovou magii, jaká je prezentována ve většině moderních knihách, vůbec v oblibě. On to měl promyšlené dobře. Neomezená magie totiž ve fantasy světech dělá pěknej bordel.

To je pravda, mně připadá, že magii nebral jako dnes, totiž vědomá nadvláda nad neživou přírodou. Spíš se jednalo o jakési neurčité obtížně popsatelné vlastnosti některých postav. Bylo to taky víc o psychice. Kdyby byla magie v Ardě brána konvenčněji, asi by ze Západu místo Istari vyslali jednoduše heroldy na plamenných ořích, ti by udělali invazi do Mordoru a celý děj LotRa by byl jedna velká řežba :-) Podle moderních osnov by taky místo malého vystrašeného hobita neslo Prsten nějaké mladé talentované magické ucho :-) Proto mám Tolkiena tak rád, on zkrátka uměl napsat pohádku, která má hloubku.

nebo spis ... http://www.youtube.com/watch?v=MUQ10yKYUT4

Profile ICQ  

PostPosted: Mon Jan 31, 2011 3:28 pm

Newbie

Jo jo, na Hru o truny jakozto serial se take moc tesim. Stejne jako se modlim aby G.R.RMartin konecne dopsal alespon paty dil. Ty ctyri co jsem zatim cetl byly fantasticke a rozhodne kvalita nemela klesajici tendenci. Jen bych moc neoznacoval za fantasy -na to je tam prilis malo fantasy prvku. Spise jde o historicky roman z dob stredoveku odehravajici se na fiktivnim svete.
Z klasicke fantasy nedam dopustit na knihy R.E.Feista, ktery se snazi hodne priblizit Tolkienovi, dokonce bych rekl, ze do jiste miry kopiruje Tolkienovu Stredozemi, ale pridava spoustu zajimavych prvku navic a ma svuj nezamenitelny a me velice blizky humor.
Samozrejmou povinosti byla cetba Sapkowskeho Zaklínače, Tolkienova Hobita i Pána prstenů, oddechovou cetbou je pro me Pratchett.
Z klasiky je mi blízký Waltari a Hemingway.

Aktuálně mám rozečtenu knihu "Do temného království" od R.E.Feista.

Profile  

Ads
Post new topic Reply to topic  Page 2 of 2
 [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Board index » Offtopic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

SitemapIndex SitemapIndex