* Register   * Advanced search 
Search for:

Post new topic Reply to topic Board index » Herní témata Go to page Previous  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Next
Author Message
PostPosted: Wed Apr 08, 2015 8:12 pm

Hero
Hero

Online: 00:00:00
Status: active
Reg. players: 0
smazany, a i kdyby ne, hesla se neposilaji..

Profile  

Ads
PostPosted: Sun Apr 12, 2015 6:53 pm

Newbie

Inteligence některých lidí nezná hranic, opět došlo k urážkám zahraničních (konkrétně slovenských) hráčů ze strany jiných.
http://www.imagehosting.cz/?v=nadvky.png
Tento čin se stal s dnešním datem (tzn. 12. 4. 2015 při arénách 3v3).

PS: Navrhuji nějaký trest.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 19, 2015 7:50 am

Scout
Scout

Zdravim,chci se optat co to ma byt za manyry,ze se poradaji cilene questy pro urcite guildy za odmeny? To uz je trosku moc ne?

Profile  

PostPosted: Sun Apr 19, 2015 8:37 am

Adept
Adept

Online: 328:39:33
Status: banned
Guildovni questy se poradali odjakziva prakticky pro vsechny gildy ktere meli nejakou "tradici" ... vetsinou jsou tajne a vi se o nich jen tak ze se nekdo pochlubi nebo z toho udela screen nebo tak... neni to zadna novinka a i kdyz se stim da nesouhlasit je to zpestreni

edit: co mi prijde jako vetsi zlo jsou pak questy pro jednotlivce to uz totiz zavani trosku vetsim supportem... pokud jednotlivec ziska neco opravdu spesl a ne nejakou upominkovou vec... na druhou stranu kdyz si to ty gmka obhaji proc ne

Profile  

PostPosted: Sun Apr 19, 2015 8:45 am

Master
Master

Reg. players: 1
S tim questem pro jednotlivce asi vsichni vy na co narazis a pokud je to pravda tak tohle nikdo obhajit nemuze a jde o cistej support. :lol:

Profile  

PostPosted: Sun Apr 19, 2015 9:10 am

Adept
Adept

Nirre wrote:
Zdravim,chci se optat co to ma byt za manyry,ze se poradaji cilene questy pro urcite guildy za odmeny? To uz je trosku moc ne?

Questy pro guildy/skupiny hracu se delaly porad a opravdu na tom neni nic zvlastniho, pokud nejsou prehnane odmeny.
Treba v Madness jsme meli 4 vecery posobe quest, +- na 30 min az hodinku a bylo to prijemne zpestreni
___
Co se tyce questu pro jednotlivce, pokud se jedna o normalni odmenu a ne nejaky boost /nedejboze o ktery nemuzes prijit/, tak je to cajk.

Na Endoru mne nejednou zastavilo GM a zadalo o splneni nejakeho ukolu (dones/zabij).
Kdyz jsem hral Manna (původní bronzový hrdina), tak tech questu bylo hromada a rozhodne ani nevim, kdo bylo to GM,co je davalo. Jakmile se proflakne,ze se nebranis RP a ses ochotny delat questy i pro mizivou odmenu, tak si te GM vyhledavaji casteji a sami se tim bavi..

Profile  

PostPosted: Sun Apr 19, 2015 12:32 pm

Master
Master

Online: 1652:13:32
Questy na míru pro party jsou logickým vyústěním zpětné vazby. Globální quest stojí mnohonásobně více času na přípravu, je nutné brát v potaz mnohonásobně více proměnných (počet a mentalita hráčů, levely, dopad na zbytek Endoru,...) a mnohonásobně více věcí se může podělat. Navíc se to obecně hodně špatně kočíruje a celkově je to spolehlivý zabiják nadšení zejména nových nepříliš zkušených Quest GM. Na něco takového musíte mít dobrou znalost endorských nástrojů, trpělivost, předvídavost, zkušenosti a schopnost rychle hasit požáry. Kdy jste naposledy viděli kladnou zpětnou vazbu na globální quest? Questař tomu obvykle věnuje x hodin času (nebo i klidně dny), pak se stane něco co nepředvídal (obvykle se někdo někde snaží něco vojebat), quest se mu rozsype a následně na vývěsce sklidí nadávky od endořanů. Většinou i když se quest tak nějak povede, stejně se najde něco, co se hráčům nelíbí - odměnu dostal někdo kdo neměl, nedostal někdo kdo měl, odměna byla malá/velký, příliš malé/velké levely, loocení, atd, atd..

Oproti tomu u questů pro party máte kontrolu nad levely, nad počtem lidí a hlavně si přímo můžete vybrat, jakou guildu/skupinu si na ten quest pozvete. Navíc ta skupina i více cítí, že to GM děla pro ně a obvykle se snaží více spolupracovat. Když se něco pokazí tak se také dá pružněji reagovat.

Obecně i interně se GM doporučuje spíše dělat party questy, hlavně zezačátku. Jednoduše je to více odměňující a bezpečnější pro obě strany.

Pokud se nějaké partě zpravidla těch party questů nedostává, pak samozřejmě mohou mít smůlu, že na ně ještě nepřišla řada nebo hrají v jiný čas než questaři nebo jsou questaři zrovna neaktivní. Anebo mají pověst problémových hráčů. On už ten příspěvek od Nirre mimochodem není příliš přátelský. Já bych si taky na quest netahal hráče, u kterých cítím, že je velká pravděpodobnost, že se mi ho budou snažit nějak rozbít, případně jim jde pouze o to, z questu co nejvíce vytřískat z hlediska expů/majetku. Možná by nebylo od věci namísto závistivých postů o tom, že někdo někde má něco navíc, se zamyslet nad svým stylem hraní/vyjadřování.

PS: Jak říká cAH, trocha RP taky nikdy neuškodí. Nikdo po nikom nechce květnatá souvětí, bohatě stačí jen jít s příběhem.

CSFD // CBDB

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Apr 19, 2015 3:27 pm

Scout
Scout

Online: 00:00:35
Ivelf wrote:
PS: Jak říká cAH, trocha RP taky nikdy neuškodí. Nikdo po nikom nechce květnatá souvětí, bohatě stačí jen jít s příběhem.

Táto veta asi vystihuje očakavania každeho quest GMka.Keď sme začínali s UO ,GMko spustilo pre nás quest a ako nováčikovia sme veľmi nevedeli ,čo presne sa od nás očakáva,potom sa pripojil Mann a perfektne to ukočíroval.

https://www.youtube.com/watch?v=S51rrnxL9CE

Profile ICQ  

PostPosted: Wed Apr 29, 2015 6:20 pm

Scout
Scout

Ivelf wrote:
Questy na míru pro party jsou logickým vyústěním zpětné vazby. Globální quest stojí mnohonásobně více času na přípravu, je nutné brát v potaz mnohonásobně více proměnných (počet a mentalita hráčů, levely, dopad na zbytek Endoru,...) a mnohonásobně více věcí se může podělat. Navíc se to obecně hodně špatně kočíruje a celkově je to spolehlivý zabiják nadšení zejména nových nepříliš zkušených Quest GM. Na něco takového musíte mít dobrou znalost endorských nástrojů, trpělivost, předvídavost, zkušenosti a schopnost rychle hasit požáry. Kdy jste naposledy viděli kladnou zpětnou vazbu na globální quest? Questař tomu obvykle věnuje x hodin času (nebo i klidně dny), pak se stane něco co nepředvídal (obvykle se někdo někde snaží něco vojebat), quest se mu rozsype a následně na vývěsce sklidí nadávky od endořanů. Většinou i když se quest tak nějak povede, stejně se najde něco, co se hráčům nelíbí - odměnu dostal někdo kdo neměl, nedostal někdo kdo měl, odměna byla malá/velký, příliš malé/velké levely, loocení, atd, atd..

Oproti tomu u questů pro party máte kontrolu nad levely, nad počtem lidí a hlavně si přímo můžete vybrat, jakou guildu/skupinu si na ten quest pozvete. Navíc ta skupina i více cítí, že to GM děla pro ně a obvykle se snaží více spolupracovat. Když se něco pokazí tak se také dá pružněji reagovat.

Obecně i interně se GM doporučuje spíše dělat party questy, hlavně zezačátku. Jednoduše je to více odměňující a bezpečnější pro obě strany.

Pokud se nějaké partě zpravidla těch party questů nedostává, pak samozřejmě mohou mít smůlu, že na ně ještě nepřišla řada nebo hrají v jiný čas než questaři nebo jsou questaři zrovna neaktivní. Anebo mají pověst problémových hráčů. On už ten příspěvek od Nirre mimochodem není příliš přátelský. Já bych si taky na quest netahal hráče, u kterých cítím, že je velká pravděpodobnost, že se mi ho budou snažit nějak rozbít, případně jim jde pouze o to, z questu co nejvíce vytřískat z hlediska expů/majetku. Možná by nebylo od věci namísto závistivých postů o tom, že někdo někde má něco navíc, se zamyslet nad svým stylem hraní/vyjadřování.

Ja to nemyslel nepratelsky,rict tady pravdu co vim dostanu ban za obvinovani ze supportu...... proste to tak je a vsichni Gm tomu prihlizi.....

Jeste k tomu RP. Ja mam rad RP dokonce sem byval clenem RP,ale proc se snazit kdyz je to k nicemu? :)

Profile  

PostPosted: Wed Apr 29, 2015 6:29 pm

Hero
Hero

proc knicemu? nekoho to bavi hrat rp, hraj ho klidne sam, nepotrebujes aby ho hrali i ostatni, kdyz te to proste bavi..

Profile  

PostPosted: Thu Apr 30, 2015 8:36 am

Master
Master

Online: 00:07:53
Ještě k těm questům na míru zmíním: questy-f7/zoznam-questov-t4842-50.html#p213730

Konkrétně:
Já wrote:
Proto chci podotknout, že pokud kdokoliv vymyslí chytrý, důmyslný a zábavný quest s pointou, nebude problém ho s některým questařem uspořádat pro svou guildu (samozřejmě za předpokladu že ten dotyčný nebude s guildou v kontaktu a guilda nebude vědět co má dělat).

Myslím že žádný questař nemá problém s tím něco takévého udělat. Naopak možná bude rád, že nemusí vše vymýšlet sám :)

Profile ICQ  

PostPosted: Sat May 09, 2015 3:41 pm

Newbie

Zdravím.
Coby kraft jsem se vrhl na alchemy. U Tinkeringu a blacskmithy jsem si nějak všiml, že když odevzdám najednou 2 bulky, tak se kromě skill capu zvýší i samotný skill (o 0,1 tuším). U Alchemy jsem odevzdal 6 bulek najednou a samotný skill se mi nezvedl ani o píď. Navíc při plnění těchto šesti bulek se mi skill zvedl pouze o 0,1, tedy z 28% na 28,1%. Rád bych se zeptal, zda je toto u alchemy normální, protože to tady můžu utratit desetitisíce za regy a nedosáhnu ani 30%... :(

Profile  

PostPosted: Sat May 09, 2015 3:45 pm

Skilled
Skilled

Online: 00:03:04
Skillcap by se mel zvysovat uplne normalne, dulezite je ale odevzdat bulky vcas, na kazdy bulk mas tyden od vyzvednuti. Skill + skillcap se zvysuje asi az nad 38 nebo 40% u všech skillu.

Profile ICQ  

PostPosted: Sat May 09, 2015 6:09 pm

Hero
Hero

Rhovanion wrote:
Zdravím.
Coby kraft jsem se vrhl na alchemy. U Tinkeringu a blacskmithy jsem si nějak všiml, že když odevzdám najednou 2 bulky, tak se kromě skill capu zvýší i samotný skill (o 0,1 tuším). U Alchemy jsem odevzdal 6 bulek najednou a samotný skill se mi nezvedl ani o píď. Navíc při plnění těchto šesti bulek se mi skill zvedl pouze o 0,1, tedy z 28% na 28,1%. Rád bych se zeptal, zda je toto u alchemy normální, protože to tady můžu utratit desetitisíce za regy a nedosáhnu ani 30%... :(

nemusis je ani odevzdavat naraz, kazdy bulk ti prida 0,05 skillu - coz ty nevidis, ale i kdybys odevzdal druhy az za mesic, stejne se ti zobrazi, ze mas o 0,1 vyssi skill..

vsechny skilly by mely fungovat stejne, tzn 27-38% ti dava 0,2 do max skillu a od 38% jen 0,1 do max skillu a zaroven 0,05 do skillu co mas

edit: vsechny skilly co se bulkujou samozrejme

Profile  

PostPosted: Sat May 09, 2015 6:14 pm

Newbie

Díky za info. Teď už mě jen štve, že to vůbec neleze, to i mining na 93% leze nahoru rychleji nez alchemy na 28%... Ale s tím asi nic nenadělám, asi na tom jsou všichni stejně...

Profile  

PostPosted: Sat May 09, 2015 6:41 pm

Hero
Hero

kdyz to budes delat tak, ze udelas a odevzdas maximalne jen bulky za jeden den, tak by se ti to melo srovnavat +-, kdybys delal bulky a odevzdaval po jednom, bude to uplne nejlepsi :D

jde o tohle-kdyz nebudes mit cas a budes celej tyden brat bulky a az v nedeli je vsechny naraz udelas a odevzdas, tak se ti muze stat, ze vetsinu bulku budes delat ve chvili, kdy mas svuj a maximalni skill stejnej (napr 45/45), takze to vse odevzdas a dostanes akorat odmenu za kazdej bulk (+0,05/+0,1)
Ale v pripade, ze to budes odevzdavat po jednom, mas sanci, ze pri delani dalsiho bulku, ti vyleze skill do max - priklad mam 45/45 vemu 1 bulk, udelam, odevzdam, mam 45,05/45,1, vemu dalsi bulk, pri delani mi skill skoci o 0,1 a mam 45,15/45,1, odevzdam, dostanu +0,05/+0,1 a vlastne budu mit 45,2/45,2.. je to samozrejme teorie, ne vzdy to tak je, ale s takovym postupem mas nejvyssi sanci na to, ze az budes mit max skill 100, tak tvuj skill bude treba 97.. 97/100

Trenoval sem bs takovym zpusobem, ze sem se na to vzdy vybodl, tyden bral bulky, vsechny delal az v nedeli, a pak sem jak blbec rozkoval 500k copperu abych dal 99,6, protoze kdyz sem dobulkoval, mel sem nejakych 91,x/100

Profile  

PostPosted: Mon May 11, 2015 1:29 pm

Newbie

Mimochodem, nevím, jestli to je chyba, ale mezi skillem 38-40 za bulk dostanu pouze 0,1max skillu, real skill žádnej.

Profile ICQ  

PostPosted: Mon May 11, 2015 4:25 pm

Master
Master

není to chyba

Leshrack - mocný zvířecí přítel temna.

Profile ICQ  

PostPosted: Mon Jun 29, 2015 10:09 pm

Adept
Adept

Prosím veřejnou odpoveď od Endor Teamu, protože v pravidlech o věci níže není ani zmínka, ale mezi hráči jsou rozpoluplné názory.

Je povolene dungovat společně blue+pk(nemuzou mit spolecnou partu,vim o tom)? Nebo mít 2 party blue+pk v jednom dungu a zabíjet společně NPC?
Bavíme se o situaci, kdy se společně nenabíhá na žádnou partu, pouze se společně dunguje (jak říkám, né všichni hrajou na Expy)

Situace 1: společný průchod blue+PK (samozřejmě expy za zabiti 1 npc ma vzdy jen 1 strana) bez vzájemného bandování/ressování
Situace 2: společný průchod blue+ PK (samozřejmě expy za zabiti 1 npc ma vzdy jen 1 strana) s možností bandit se navzájem a ressovat se navzájem

Našel jsem totiž v hříšnících tento trest co-se-deje-f8/h-isnici-t5628-50.html#p223550 , který mne zarazil. O takovém prohřešku totiž není v pravidlech ani zmínka a všechno je scriptově ošetřeno.
Tzn modrák looti modráka kterého zabilo PK = crim pro modráka, může být beztrestně zabit.
Modrak ressuje PK = crim pro modraka, modrak muze byt beztrestne zabit.
Modrak bandi PK = crim pro modraka, pokud PK zabije jineho modreho hrace, muze zcrimnuty modrak dostat i kill.

Prosím o odpověď Endor teamu...
Povoleno společně dungačit bez napomáhání v PvP?
Povoleno společně dungařit i s napomáháním v PvP s možnosti obdržení killu v případě zabití neutrálů?

Děkuji za odpovědi.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 29, 2015 10:58 pm

Skilled
Skilled

Ta aférka tehdy byla náběh masteři+pk na Pytlíky do malýho skavenu, a jelikož jsou to pytlíci a to je banda ubrečenců, tak dostali full gm podporu, klasika tady na endoru :) pak se jailujou hovadiny :)

Profile ICQ  

PostPosted: Tue Jun 30, 2015 6:56 am

GM team leader
GM team leader

Pokud půjde PK parta společně dung s blue partou a nestane se nic víc, tak nedoporučuji žádný trest. Je ale riziko, že by na takovou skupinu naběhla jiná modrá parta. V tom případě se situace dosti znepřehlední a bude velice záležet na tom, jak moc bude známo údajů, co vše se vyskytne v logách a jak se který člen dungařící skupiny zachová. Ve výsledku společné chození dungu pk a blue postavama nedoporučuji, právě z důvodu možného náběhu, který vám může přinést trest za napomáhání pk bez možnosti připsání killu. Pokud si ale zajistíte to, že se k vám nabíhači nedostanou nebo jedna část smíšené skupiny se nezapojí do boje či kopne, tak si klidně smíšeně dungy choďte.

To se týče trestu, který zmiňuješ, tak jde právě o nepřehlednou situaci při náběhu blue+pk vs. blue parta. Byly zkontrolovány logy a zjištěno, že někteří modří ze skupiny nabíhačů zasahovali do boje tím, že podporovali pk partu stylem, který neumožňuje připsat kill. Tresty se proto pro různé členy útočníků liší:

Maguaa - Boj na straně PK - Zrudnutí. (přidal se k pk, bylo zjištěno, že chce zrudnout, tak jsme mu pomohli)
Darren - Výsledek boje ovlivňující podpora PK bez možnosti připsání killu (resování) - Zrudnutí + 100k logů. (resování sice přiděluje crim, ale ne kill, což v tomto případě byl adekvátnější trest)
Ostatní byly jen looteři, umožňující okrást modrou partu a tím pomoct PK partě - rychlejší port z dungu, nemluvě o ochraně před npc. Sice hráči za loot dostanou crim, ale opět se jedná o jinou situaci než někde na povrchu, kde jeden modrák lootne tělo jinému. Rozdíl je asi stejný jako mezi zločinem a organizovaným zločinem.
Daissy - Napomáhání PK (loocení jejich kořisti) - Zrudnutí nebo vyplacení 500k gp. (Vyplacen)
Nardir Eluvius - Napomáhání PK (loocení jejich kořisti) - Zrudnutí nebo vyplacení 500k gp. (Vyplacen)
Wonderweiss - Napomáhání PK (loocení jejich kořisti) - Zrudnutí nebo vyplacení 500k gp. (Vyplacen)

Závěrem, stejně jako nedoporučuji smíšenou partu expící, tak ještě více nedoporučuji smíšené náběhy. U expící party si lze ještě představit, že by disciplinovaná skupina dokázala předejít trestu, ale u smíšeného náběhu jsem to ještě neviděl.

Profile ICQ  

PostPosted: Tue Jun 30, 2015 9:19 am

Skilled
Skilled

Mahdi poradis jak jinac si dnes aktovovat cube u pk nez se svest z modrou partou ?:) proste situace co tu ted je vyzaduje spolecnou grupu jelikos zadne pk si dnes ty pilarove dungy vazne nedaji :) Hold budem muset jit pk+ mastri aby sme pk nebo mastry (nabihajici) mohli jet obe skupiny...

Profile  

PostPosted: Tue Jun 30, 2015 10:36 am

Master
Master

Reg. players: 1
A kde je problem dat cube dungy za pk? Maximalne tak ten paladin hodne udela.
Jinak pokud nemas na to dat Cube tak holt ho nemas ani mit.

Profile  

PostPosted: Tue Jun 30, 2015 11:01 am

Skilled
Skilled

Online: 02:49:55
Přesně jak píše jeden nejmenovaný tupoun, abys prošel jakejkoliv dung tak ti stačí jeden naitemovanej mag :)))

Profile ICQ  

PostPosted: Tue Jun 30, 2015 11:26 am

GM team leader
GM team leader

SmudlinkaIII wrote:
Mahdi poradis jak jinac si dnes aktovovat cube u pk nez se svest z modrou partou ?:) proste situace co tu ted je vyzaduje spolecnou grupu jelikos zadne pk si dnes ty pilarove dungy vazne nedaji :) Hold budem muset jit pk+ mastri aby sme pk nebo mastry (nabihajici) mohli jet obe skupiny...

Já neříkám, že nemůžete expit se smíšenou partou. Jen musíte počítat s tím, že pokud na vás někdo naběhne, tak bude bojovat jen jedna půlka.

Profile ICQ  

Ads
Post new topic Reply to topic  Page 77 of 78
 [ 1946 posts ]  Go to page Previous  1 ... 74, 75, 76, 77, 78  Next

Board index » Herní témata
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

SitemapIndex SitemapIndex