* Register   * Advanced search 
Search for:

Post new topic Reply to topic Board index » Herní témata Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
Author Message
PostPosted: Fri Jun 07, 2013 10:55 am

Newbie

Online: 00:00:00
Status: active
Reg. players: 0
Mercek je libovej char podle me, kazda zbran je na neco dobra staci zjistit jak ji dobre vyuzit , pouzit v boji jak v pvm tak pvp hala - brutal dmg pri knoku + sance na krit , kdyz mlatite nekoho na koni sni a jste tez nakoni tak to dava velky jebky, jednorucka ti da za 35 hala za 19 mlatisli npc ktery nejede na koni se nedivim ze mas takovy dmg, a navic ma hala bonus dve policka narozdil od macy tak newim co resite tady, merc je dost dobrej i bez magic ressist, jde oto ze mercek ma taunt a diky jemu se musi naucit fizovat vogy a sumony atd...
merc je hodne dobrej jedina vec kde vidim unej problem je to toceni boly , tusim 2x delsi nez kdyz toci berk a zkoro nic netrefi navic... ale zase to vyrovnava hala, pokud sni umis zachazet si buh, pokud kvuly tomu brecis na forku ses lama co nezna svuj class ... tot vse asi

Profile  

Ads
PostPosted: Fri Jun 07, 2013 12:39 pm

Hero
Hero

Status: disabled
Mno kdyz ja jeste mercka hral tak hala v pvp nemela zvysenej damage ve chvili, kdy si s ni nekoho knokl, je to ted uz opraveny?

Profile WWW ICQ  

PostPosted: Fri Jun 07, 2013 2:29 pm

Adept
Adept

Online: 00:00:37
Není, při knocku halou to hráči ani NPC větší dmg nedá a crit je samozřejmě jen do NPC. To že to má větší dmg do NPC na koni, to vím, to je krásný, ale kolik takovejch npc, navíc co netřímaji taky halu nebo spearu, je, že? moc ne

Profile ICQ  

PostPosted: Fri Jun 07, 2013 2:36 pm

Skilled
Skilled

Knockneš jezdce, a rázem máš místo jednoho agra 2, a to se vyplatí! :D
Merc potřebuje doladit, a má oproti ostatním warům výhodu akorát toho tauntu.
V PvP 1vs1 naprosto o ničem. V mass PvP se s tím už něco udělat dá, ale pořád ani zdaleka nedosahuje kvalit ostatních povolání.
Svědčí o tom i fakt, že toho merce v PvP prakticky nikdo nehraje.
Ale nejvíc mě dostává, že nám tu nějaký borec co má odehráno 50 hodin tvrdí, že merc je imba akorát všichni jsou lamy a neumí to hrát.. :D

Dostane tohle stvoreni uz konecne nakej trest za neustale urasky?

Image

Profile  

PostPosted: Fri Jun 07, 2013 5:07 pm

Master
Master

Status: banned
Reg. players: 1
Mercka jsem nikdy sice nehral, ale za berka s halou beham casto a na dmg si nemuzu stezovat... do corek/rangeru davam tak za 40 a kdyz to dobre nacasuju tak ho knocknu hned jak naskoci na mounta.

Profile  

PostPosted: Fri Jun 07, 2013 5:08 pm

Adept
Adept

qay wrote:
Mercek je libovej char podle me, kazda zbran je na neco dobra staci zjistit jak ji dobre vyuzit , pouzit v boji jak v pvm tak pvp hala - brutal dmg pri knoku + sance na krit , kdyz mlatite nekoho na koni sni a jste tez nakoni tak to dava velky jebky, jednorucka ti da za 35 hala za 19 mlatisli npc ktery nejede na koni se nedivim ze mas takovy dmg, a navic ma hala bonus dve policka narozdil od macy tak newim co resite tady, merc je dost dobrej i bez magic ressist, jde oto ze mercek ma taunt a diky jemu se musi naucit fizovat vogy a sumony atd...
merc je hodne dobrej jedina vec kde vidim unej problem je to toceni boly , tusim 2x delsi nez kdyz toci berk a zkoro nic netrefi navic... ale zase to vyrovnava hala, pokud sni umis zachazet si buh, pokud kvuly tomu brecis na forku ses lama co nezna svuj class ... tot vse asi

Nepravda.

Profile  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 1:39 am

Newbie

Klytaa wrote:
Knockneš jezdce, a rázem máš místo jednoho agra 2, a to se vyplatí! :D
Merc potřebuje doladit, a má oproti ostatním warům výhodu akorát toho tauntu.
V PvP 1vs1 naprosto o ničem. V mass PvP se s tím už něco udělat dá, ale pořád ani zdaleka nedosahuje kvalit ostatních povolání.
Svědčí o tom i fakt, že toho merce v PvP prakticky nikdo nehraje.
Ale nejvíc mě dostává, že nám tu nějaký borec co má odehráno 50 hodin tvrdí, že merc je imba akorát všichni jsou lamy a neumí to hrát.. :D

:D jaj vem si treba praetorian archera ( na ostardoj humanoid) - das knok 2 agra ano.. proc davat knok ses tupej? kdyz sedis ty na koni tak mu davat cca 30-40 dmg + krit proste kdyz ty sedis na koni a mlatis nekoho na koni mas dmg dobry npc se neknokujou jen hraci se knokujou, nabehne natebe npc bez kone vemes palici, ta hala je dobra jen na nektere monstra, tudis humaoin + jezditko
Mass pvp docela jde, kdyz ma zasebou priesta sesedne utika a knokuje s velkou dmg, behal sem kdysy davno veta merce a az na toceni boly to je uzasne povolani staci ho jen pochopit a naucit se ho, co neumi hodne lidi , a hlavne sem si vsiml ze merce hrajou povetsine lidi co chteji klidny pvm tudis no pvp char to berou, ale pvp char udelas zevseho pokud chces :) ze ma tento acc nahranych 50 hodin mi je jedno. 3-4 roky tvrde driny a zbirani zkusenosti se neda nahradit... nikdy nikdo nebrecel vsichni meli primereny lvl a ted kdyz uz sou 35+ postavy tak se breci ze nejsou lepsi a lepsi ze sou naprd postavy? mate mrte itemky , miraculy a dokonce unikaty ktery jdou pouzit aj v pvp - nektery....s lvlem se nepocitalo a wipe nepripada v uvahu kvuly majetku vsech lidi kteri tu stravili 12-13 ? let hranim? no byl by to prone sok ikdyz verim ze by to dlouholeti hraci pochopili..

Profile  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 2:02 am

Hero
Hero

Nevim, jestli jsem jedinej clovek co absolutne nepochopil tu pointu toho postu, ale..

Profile WWW ICQ  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 3:30 am

Adept
Adept

Patriarch wrote:
Nevim, jestli jsem jedinej clovek co absolutne nepochopil tu pointu toho postu, ale..

:arrow:

Za mercka mam z minulosti neco na PvP nahrano. Ted ho teda nemam v ruce, hraju chvili a zameruju se na ranged chary, ale driv sem ho hral aktivne a je to dobry PvP char. Sice nedava takovy dmg, jako berk, ale to kompenzuje lepsim healem, dmg pres dve pole a lepsim skillem polearms, nez ma berk.
Kazdopadne chce to zvednout resisty. na tech 45-50. To je jedine, co bych u merce upravil.

Profile  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 8:04 am

Newbie

Patriarch wrote:

sem se pokusil popsat vcem ma vyuziti hala + to ze driv byla jina dobra a tohle se tak neresilo staci si to precist a pri snaze to pochopit to pochopis :oops:

Profile  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 12:05 pm

Hero
Hero

Za mercka mam teda taky neco odehranyho, co vim tak jsem jeden z mala lidi co na tomhle serveru toho mercka hral na high lvl do pvp jako maina vcetne TW atd a muzu teda rict, ze mercek je hodne znevyhodnena classa. Da se s nim sice v mass pvp neco zahrat na tu halu ale stejne:

1. Hala by mela mit aspon nejaky bonus damage na to, kdyz s ni srazite jezdce. Maji to tak npccka, je to logicky, ta hala nema takovej damage aby tam nebylo misto pro to ji damage do tyhle situace pridat a popravde receno, celej ten manevr sesednuti je risk a mel by tam za to byt ten zvednuty damage i z tohoto pohledu.

2. Udelat aby se neresetoval timer na halu pri sesednuti.

3. Udelat, aby knok z kone halou fizoval kouzlo.

4. Zvednout mu magic resist

Pokud neco z toho uz funguje tak se omlouvam a umazu to, kdyz jsem hral mercka naposled tak tyto veci nebyly, ted mercka nemam, nemuzu testovat

Profile WWW ICQ  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 4:18 pm

Adept
Adept

Patriarch wrote:
Za mercka mam teda taky neco odehranyho, co vim tak jsem jeden z mala lidi co na tomhle serveru toho mercka hral na high lvl do pvp jako maina vcetne TW atd a muzu teda rict, ze mercek je hodne znevyhodnena classa. Da se s nim sice v mass pvp neco zahrat na tu halu ale stejne:

1. Hala by mela mit aspon nejaky bonus damage na to, kdyz s ni srazite jezdce. Maji to tak npccka, je to logicky, ta hala nema takovej damage aby tam nebylo misto pro to ji damage do tyhle situace pridat a popravde receno, celej ten manevr sesednuti je risk a mel by tam za to byt ten zvednuty damage i z tohoto pohledu.

2. Udelat aby se neresetoval timer na halu pri sesednuti.

3. Udelat, aby knok z kone halou fizoval kouzlo.

4. Zvednout mu magic resist

Pokud neco z toho uz funguje tak se omlouvam a umazu to, kdyz jsem hral mercka naposled tak tyto veci nebyly, ted mercka nemam, nemuzu testovat

1. Prijde mi, ze ma bonus dmg. Normalne do hg za cca 40, knockem za cca 50.
2. Timer se neresetuje. Problem je vsak, pokud cil odbehne mimo obrazovku a pak se vrati. Hala pak nejak nemlati, i kdyz je zpet v linii dohledu
3. Pravda pravdouci
4. Otom diskutujeme uz 2 mesice, bylo by to vhodne.

Profile  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 5:40 pm

Hero
Hero

Online: 00:54:25
cAH wrote:
Timer se neresetuje. Problem je vsak, pokud cil odbehne mimo obrazovku a pak se vrati. Hala pak nejak nemlati, i kdyz je zpet v linii dohledu

to ale dela kazda zbran ne?

Profile  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 5:54 pm

Adept
Adept

2009 wrote:
cAH wrote:
Timer se neresetuje. Problem je vsak, pokud cil odbehne mimo obrazovku a pak se vrati. Hala pak nejak nemlati, i kdyz je zpet v linii dohledu

to ale dela kazda zbran ne?

Ale Hala je uplne v haji.
Sem na jednom TW behal 15 sekund vedle Southwella a ani jeden hit/miss. S palicou sem ten problem nemel.

Profile  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 6:02 pm

Hero
Hero

Online: 00:54:25
mel sem totiz ten dojem ze to dela u vseho od chvile kdy se ten bug opravoval.. a ze kdyz ti zmizi z obrazovky, musis znovu attack, ze nestaci jen warmod

Profile  

PostPosted: Sat Jun 08, 2013 6:17 pm

Skilled
Skilled

Škoda, že se ten "bug" opravil. Měli to nechat jako feature pro melee povolání. :D
Stejně ti jedinci, kteří to za wara v PvP dávali (třeba Reaver) toho využívali. Stačilo říct všem že to funguje, a byl by klid. 8)

Image

Profile  

PostPosted: Mon Jun 10, 2013 2:07 pm

Newbie

Tak sem se toho zase dozvěděl. Milion příspěvků jak je hala úžasná do PvP (zajímám se spíše o PvM využití) a jaký sem to noob že se vůbec o něco zajímám. Díky za radu s těmi jezdci na mountech (ozkouším). Každopádně ta hala se prostě nevyplatí oproti tomu co dá za dmg ve srovnání s cenou staminy kterou za to vynaložím, nemluvě o čase nápřahu. To že dám přes dvě políčka mi moc nepomůže protože málokteré npc na vyšších lvlech (mám na mysli ty rychlejší než pomalé) si dokážu povodit tak abych já nedostal dmg a oni jo. Navíc je nestihnu umlátit protože regenerují dvakrát tolik hp co ja su schopný rozdat halou.
Jo a stále žádné GM nereagovalo. Což se dalo čekat.
Edit: Ozkoušel jsem 3npc harpyje a forest troll warrior zabiti halou. Dmg do obou dvou 16-23 criticaly max 2násobné. Grunt 21lvl nezabit halou protože sem prostě nedal větší dmg než jeho regen. Podotýkám že mám 22lvl a vše dotréněno. Trapné.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 10, 2013 2:51 pm

Scout
Scout

Sillardy wrote:
Tak sem se toho zase dozvěděl. Milion příspěvků jak je hala úžasná do PvP (zajímám se spíše o PvM využití) a jaký sem to noob že se vůbec o něco zajímám. Díky za radu s těmi jezdci na mountech (ozkouším). Každopádně ta hala se prostě nevyplatí oproti tomu co dá za dmg ve srovnání s cenou staminy kterou za to vynaložím, nemluvě o čase nápřahu. To že dám přes dvě políčka mi moc nepomůže protože málokteré npc na vyšších lvlech (mám na mysli ty rychlejší než pomalé) si dokážu povodit tak abych já nedostal dmg a oni jo. Navíc je nestihnu umlátit protože regenerují dvakrát tolik hp co ja su schopný rozdat halou.
Jo a stále žádné GM nereagovalo. Což se dalo čekat.
Edit: Ozkoušel jsem 3npc harpyje a forest troll warrior zabiti halou. Dmg do obou dvou 16-23 criticaly max 2násobné. Grunt 21lvl nezabit halou protože sem prostě nedal větší dmg než jeho regen. Podotýkám že mám 22lvl a vše dotréněno. Trapné.

Tak mercenary nie je postava na solovanie. Ja mam takmer 32 a asi nikdy som s merkom nesoloval , v podstate to merk ani nepotrebuje kedže miesto pre mercka v dungu vždy je :)

Profile ICQ  

PostPosted: Mon Jun 10, 2013 3:12 pm

Skilled
Skilled

Ona celkově myšlenka halapartny, jakožto zbraně pro mercka na dvě políčka je dost zcestná.
Neboť mercek je všeobecně chápán jako tank který má chytat agra.(a přebírat je ostatním členům party)
Čili cílem mercka je aby dostával dmg právě on. Neboť má dobrý armor, hodně HP (a bohužel mizerný magic rezist) a dobře se léčí.(ne jak druid) Takže mercek není určen k tomu, aby stál dvě políčka vzadu a snažil se (při aktuálním nastavení damage) lochtat NPC halapartnou. Někdo by mohl namítat, že může držet agro a zároveň se držet na dvě pole. Což je ale blbost, protože když to NPC nebude mít naagrovaný někdo jiný, tak bude za merckem běhat. A jak již bylo zmíněno tak není reálné si držet high rychlá NPC neustále na vzdálenost dvou polí. Navíc pokud vím, tak abilita taunt funguje pouze pro tupé zbraně.(pokud se platu tak mě opravte)

Takže jediné rozumné vysvětlení halapartny jako ranged zbrani pro merce vidím v RP chápání hry.
-> Má to dlouhou tyč, tak to musí mít velký dosah. Což si myslím, že je trochu málo.

Má-li být halapartna chápána jako alternativní možnost pro hraní merce, tak by měla dávat výrazně větší damage za sekundu než rozdá mercek palicí. Neboť používáním halapartny mercek prakticky ztrácí všechny výhody tanka.

Image

Profile  

PostPosted: Mon Jun 10, 2013 3:34 pm

Hero
Hero

Hala nema byt pvm zbran a nikdo nikdy nerekl, ze ma. Je to jako kdyby tedka zacal ranger brecet, ze jeho kavalerka nema vyuziti v pvm. Pouzijes ji cas od casu v krizovce ve spuntu nebo na zacatku c2 kde musis bouchat pres dve pole a to je tak cely. Smir se s tim. Zadny GM ti tady zadny reakce davat nemusi, zvlast na takovou blbost.

Profile WWW ICQ  

PostPosted: Mon Jun 10, 2013 3:46 pm

Newbie

Teď jsem si ozkoušel halapartny na jezdcích. Našel jsem zatím jen elven warriory kteří lehaly na výbornou s trochou snahy nedostanu dmg a leží celkem rychle. ALE mají jen 18lvl. Dmg do nich byl asi 1,5x větší než do npc bez mounta. To není zrovna moc. Povedla se mi i kritika za 50dmg. Ale pořád je to o polovinu míň než co si pamatuju z burnedu kde sem dával criticaly i za 120 na daleko nižším lvlu. Dále jsem si ozkoušel halu na NPC kolem bývalého Paladin City. Bohužel si neuvědomuju kolik mají lvl ale expů jsem měl na 22lvlu 12-14 což je pěkné. Dmg do nich byl 1,5x-2x větší než do NPC bez koně. Ale stále bez criticalu nebyla šance je zabít protože jsem měl malý dpm (damage per minute). Ozkoušel jsem tam tři druhy. Ti s mečem sem udolal protože jsem se nemusel bandit ale trvalo to a stejně si občas musím nechat udělit dmg protože jinak ztrácejí agro a vrací se. Dále týpky s kuší. U těch sem vypozoroval že jdou zabugovat tak že přehazují na meč a pak zpět na kuši, výsledkem je že neudělí žádný dmg. Přesně vám to nepopíšu ale jde o zabíhání mimo obrazovku (nasadí kuši) a pak zůstat 2s u něj ob jedno pole (nasadí meč). Takhle je jde udolat celkem jednoduše. Poslední byli týpci se spearem. Ti byli nejtužší protože udělovali dmg i mě a hodně záleželo kolikrát se mi povedl critical dmg (bez něj to nešlo zabít, (platilo pro všechny NPC kolem Paladinu)). Někteří z nich měli zřejmě menší armor tudíž jsem vytáhl největší critical na 62dmg.
Takže celkově vzato ANO jde hala používat proti NPC na koních velice účinně a pokud vám padá často critical tak i sám bez poisonu vzhledem k regenu NPC.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 10, 2013 4:02 pm

Newbie

Patriarch wrote:
Hala nema byt pvm zbran a nikdo nikdy nerekl, ze ma. Je to jako kdyby tedka zacal ranger brecet, ze jeho kavalerka nema vyuziti v pvm. Pouzijes ji cas od casu v krizovce ve spuntu nebo na zacatku c2 kde musis bouchat pres dve pole a to je tak cely. Smir se s tim. Zadny GM ti tady zadny reakce davat nemusi, zvlast na takovou blbost.

Až na to že ranger má na výběr a stále nedostane dmg ergo může krásně sólovat a ještě je zatraceně účinný v PvP a vužívá pořád stejný skill. A co má mercek? Palici se kterou dá větší dmg než obouruční zbraní. Tudíž skill který má jeden z hlavních a dvě dovednosti postavy taky uplně k ničemu. Jediným dalším příkladem na který si vzpomenu je dovednost Paladina držet aury. Taky nepoužitelné.
Navíc se tu snažím prosadit něco co napomůže zvýšit hratelnost jedné postavy. Což není blbost. Kdybych chtěl hrát rangera tak ho hraju (jako stovka dalších). Ale na to jak je mercek užitečný v dungách tak jiné využití nemá (skoro nikdo ho aktivně nehraje) narozdíl od všech ostatních povolání (viz. například ranger). Až na pár lidí co ho použije v Mass PvP.
A jestli mi tu chce někdo povídat jak je něco zbytečné tak ať radši ani nepíše. Já se tu snažím něco dovědět a něco změnit. To že velká většina lidí má pouze zaběhnuté strategie hraní jednotlivých postav, které sou staré několik let a nikdo nechce zkoušet něco nového co by se dalo využít neznamená že to nejde. Hrajte si svůj stereotyp jestli vás to tak baví a nechte mě se snažit něco změnit v lepší.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 10, 2013 6:36 pm

Adept
Adept

Online: 00:00:37
Jo to s tou halou, kdy target odběhne z dohledu a vrátí se, jsem zkoušel taky teď. Je to fakt naprd, že si člověk musí hlídat a mačkat attack last. Měl jsem za to, že je to tu tak nastavené právě proto, aby se attack last nespamoval, resp použití resetuje timer. Minimálně tohle by chtělo opravit.

Profile ICQ  

PostPosted: Mon Jun 10, 2013 8:11 pm

Adept
Adept

Pokud chces solovat za merce, porid si golema.
Pokud chcea solovat bez golema, vem silver a chod na undeady/spectraly.
Pokud chces ucinne solovat za merce, vem golema a socketni dvourucku poisonem a nebo si sezen RW.

Profile  

PostPosted: Wed Jun 12, 2013 10:53 pm

Newbie

cAH wrote:
Pokud chces solovat za merce, porid si golema.
Pokud chcea solovat bez golema, vem silver a chod na undeady/spectraly.
Pokud chces ucinne solovat za merce, vem golema a socketni dvourucku poisonem a nebo si sezen RW.

Jasně a doletí na mě PK a můžu si tak akorát trhnout kšandama.

Profile  

Ads
Post new topic Reply to topic  Page 10 of 11
 [ 272 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Board index » Herní témata
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

SitemapIndex SitemapIndex