* Register   * Advanced search 
Search for:


Post new topic Reply to topic Board index » Co se deje
Author Message
PostPosted: Wed Oct 10, 2012 7:47 pm
 
Skilled
Skilled
User avatar

Joined: Tue Sep 06, 2011 9:58 am
Posts: 75
Online: 00:00:00
Status: banned
Reg. players: 0
Popis změn
Změny v kostce
 • pokud pomáháte criminalovi nebo vrahovi, můžete od jeho obětí dostat killy.
 • oběť útoku se může vždy legálně bránit bez postihu, ať už je nevinná nebo ne. Pokud tedy na někoho zaútočíte jako první a on vás zabije, nemůžete mu připsat killy, ani pokud je to criminal nebo PK.
 • pokud na někoho útočíte legálně z jakýchkoliv důvodů, zůstane pro vás napadnutelným po celou dobu boje, stejně tak ale vy pro něj. Ostatní hráči vás mohou vidět jinak, než se vidíte navzájem.
 • nápis #aggressor# neznamená, že je dotyčný aggressorem na vás, ale na někoho. Pokud je zároveň šedý (jméno a barva záložky), útočí na vás, pokud je modrý, útočí na někoho jiného. Tag je pro vás viditelný, abyste věděli, že mu nemáte pomáhat.
 • PvP nepřátelé (liga a guildovní války) vidíte oranžově
 • příkaz .guards funguje i mimo Guard Zone. V tomto případě pouze udělá z vašich aggressorů v dohledu criminaly, aby vám mohli pomoci alespoň ostatní hráči.
 • možnost "Query before performing criminal actions" v klientovi už plní svůj účel. Bude vás chránit před mnoha (ne všemi!) případy, kdy můžete získat záporný flag.
 • příkaz .filterhelp umožňuje zablokovat jakékoliv pomáhání padouchům, a tím se vyvarovat rizika připsání killu.
 • stealing a snooping využívají flagů aggressor a criminal
Barvy jmen
Modrá
Nevinný hráč. Útokem na něj se stanete aggressorem (viz níže). Pokud ho napadnete jako první a zemře, může vás nahlásit jako vraha a tím vám přidá 1 kill. 5 nasbíraných killů z vás udělá červeného vraha.
Pokud je modré NPC, při útoku na něj se stáváte criminalem.
Šedá (světlá)
Hráč, na kterého můžete útočit dle libosti. Jedná se buď o někoho, kdo zaútočil na vás, nebo někdo, na koho jste legálně zaútočili vy. Pozor, ostatní hráči jej mohou vidět v jiné barvě.
U NPC značí neutralitu, můžete na ně útočit (zvířata).
Oranžová
Barva vašich nepřátel v PvP (liga a guildovní války).
Zelená
Spojenec, kterému můžete pomáhat i škodit. Jedná se o člena party, guildy nebo aliance.
Šedá (tmavá) #criminal#
Provinilec, na kterého můžete beztrestně útočit a volat na něj stráže (.guards). Jakákoliv pomoc vám vynese criminal flag.
Červená
Vrah, který zapříčinil smrt alespoň pěti obětí. Jedná se o trvalého provinilce, který je všemi pronásledován, a vaše pomoc vám vynese criminal flag.
NPC nesoucí tuto barvu jsou zlá a zpravidla na vás zaútočí.

Barvy záložek
Kopírují barvy jmen s jedním speciálním případem:
Žlutá
Nezranitelný tvor (invulnerable).

#aggressor# - tento hráč zaútočil na jiného. Platí pro něj stejné zákonitosti, jako určuje barva jeho jména, s jednou výjimkou: pokud mu pomůžete, budete s ním sdílet zodpovědnost za jeho zločiny (budete sami aggressory na jeho oběti). Pokud se toho chcete vyvarovat, využijte příkaz .filterhelp.

Systém boje
ÚTOK
Pokud na kohokoliv zaútočíte, oběť se může beztrestně bránit, budete pro ni šedí (pokud už nejste červení, zelení apod.). Pokud je pro vás oběť nevinná a zraníte ji, může vám při smrti připsat kill. Při útoku na nevinného se stáváte aggressorem, oběť se může bránit, zavolat na vás stráže a udělat z vás criminala. Pokud oběť nevinná není, bude se vám jevit šedá i v momentě, kdy ji ostatní budou vidět jako modrou.
Příklad: pokud jako modrý hráč zaútočíte na šedého criminala a váš boj potrvá dlouho po tom, co mu vyprší criminal flag, budete se navzájem vidět šedě, i když ostatní uvidí souboj dvou modrých. Takto můžete boj dokončit, aniž byste byli zaskočení vypršením flagu. Pokud criminala zabijete, nebudete nijak potrestáni, ale také vás může on zabít v sebeobraně bez připsání killu, protože jste útočili jako první.
POMÁHÁNÍ
Pokud pomáháte nevinnému, spojenci nebo světle šedému soupeři, nic se neděje. Pokud je dotyčný aggressorem, získáte aggressor flag na všechny jeho oběti. Za pomoc vrahovi či criminalovi se stanete criminalem sami a ještě vám budou moci jejich oběti připsat kill.

Příkazy
.guards - udělá z aggressorů, co vás pronásledují, criminaly. Pokud jste ve střežené oblasti (zpravidla uvnitř města), přijdou vám na pomoc stráže.
.filterhelp - slouží jako pojistka proti pomáhání nějakému útočníkovi a riziku připsání killu.

Další informace
 • neberte věci z těl, která nesou modré jméno, stanete se criminaly.
 • pokud se nechcete dát na dráhu zločince, zapněte si v klientovi volbu "Query before performing criminal actions" (Options, záložka Reputation system). Budete varováni před mnoha kriminálními činy.
 • připisování killů za pomáhání padouchům funguje jen krátkou dobu po posledním útoku, ale na potrestání někoho, kdo např. pomáhá PK při náběhu, to stačí.


Top
 Profile ICQ  
 
Ads
Ads
Post new topic Reply to topic  Page 1 of 1
 [ 1 post ] 

Board index » Co se deje
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

phpBB SEO Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!
Highly modified by Pirozek