* Register   * Advanced search 
Search for:

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies. Board index » Archiv Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
PostPosted: Sun Feb 06, 2005 12:48 pm

Master
Master

Online: 00:02:29
Status: active
Reg. players: 0
next_ghost wrote:
Hotpics už nejsou v mojí režii, někdo do nich hrabe za mými zády.

byly cele predelany, ale asi se nekde stala chybicka...

potrebujete neco ohledne majty Mercenaryho? -> http://mercenary.jemny.net/

"111,111,111 x 111,111,111 = 12,345,678,987,654,321"

Profile WWW ICQ  

Ads
PostPosted: Sun Feb 06, 2005 1:25 pm

Newbie

Online: 00:00:00
Ekin wrote:
No tak sa mi stalo, že keď som spustil hotpics, ukázali sa obrázky apohoda. Ale keď som klikol na posledný, zväčšilo ho, ale všimol som si, že za ním je ešte ďalší, ktorý v náh¾adoch neukazovalo. Pozrel spm ho, vrátil sa do náh¾adov a už bol tam. Po následnom reloade stránky zase zmizol a musel som použiť ore popísaný postup. Konkrétne išlo o obrázky 708,709

EDIT: no a ešte pri niektorých nefunguje náh¾ad..tj ukazuje len čierny obrázok konkrétne 705

co se tyce spatneho zobrazovani poslednich souboru, byl tam problem, ktery sa samozrejme ukazal az po pripojeni skriptu k plne databazi a samotnym obrazkum, problem jsem nasel a odstranil, pokud by se ukazal nejaky jiny nebo, ze neni odstraneny uplne, budu vdecny za popis chyby a nahlaseni (nejlepe na ICQ + forum).

k cernemu obrazku 705, ted se uakazal dalsi nahled jako cely cerny, jde o to, ze nahledy jsou tvoreny pres GD 2.x knihovny, a nastaveni kvality nahledu je na 50%, samozrejme jenom kvuli velikosti a rychlosti nacitani....

s cernymi nahledy se da udelat jedina vec, nastavit kvalitu na vyssi a tim se zvedne i velikost z prijatelnych 3-5kB (u normalnich rozmeru obrazku...) napr. na 30kB coz by nebylo asi nejlepsi......

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 1:32 pm

Hero
Hero

Status: banned
jsem rad ze tomu nekdo rozumi....:)" title="Smile

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 2:16 pm

Hero
Hero

Online: 759:00:24
Tajsn wrote:
k cernemu obrazku 705, ted se uakazal dalsi nahled jako cely cerny, jde o to, ze nahledy jsou tvoreny pres GD 2.x knihovny, a nastaveni kvality nahledu je na 50%, samozrejme jenom kvuli velikosti a rychlosti nacitani....

s cernymi nahledy se da udelat jedina vec, nastavit kvalitu na vyssi a tim se zvedne i velikost z prijatelnych 3-5kB (u normalnich rozmeru obrazku...) napr. na 30kB coz by nebylo asi nejlepsi......
Pochybuju že by ty výsledky byly dílem max. využití GD 2.x knihovny. Používám ji celkem dlouho a generované náhledy z obrázků vypadají výrazně líp. Èistě pro představu, generované náhledy z knihovny na kzet, obrázky s velikostí 2-7 kilo a řekl bych že rozdíl kvality je hodně markantní.

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 2:23 pm

Newbie

Marabu wrote:
Tajsn wrote:

Pochybuju že by ty výsledky byly dílem max. využití GD 2.x knihovny. Používám ji celkem dlouho a generované náhledy z obrázků vypadají výrazně líp.

takze pred chvili tady byl prispevek - OPRAVUJI

je to opravdu GD knihovnama a jsou nastaveny dobre.

konkretne k obrazku cislo 759 od uzivatele Spajk:

nedalo mi to, protoze chci mit vse na 100% funkcni, marabu mel pravdu, je to divne, ze to GD udelaly a ja se taky vice mene divim, ale ja mam pravdu, ano GD to proste UDELALY.....

a ted ten DUVOD:

uzivatel spajk vzal obrazek ve FORMATU *.BMP a JENOM ZMENIL PRIPONU NA JPG ....samozrejme, ze s tim GD knihovny nehnou - cerny nahled... (GD jsou nastaveny schvalne pouze na JPG obrazky a nekdo to obchazi timto zpusobem...)

jeste ke kvalite:
nemyslim si, ze by kvalita nahledu zde byla o neco horsi nez u tebe ;)" title="Wink
...taky zalezi na kvalite postnutych obrazku.....

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 3:05 pm

Hero
Hero

Na kvalitě postnutých obrázků nezáleží protože je zmenšuješ cca na šestinu velikosti. To že ten obrázek nebude ideálně upravený na výsledku absolutně není poznat. Jinak na screens.endor.cz obrázky evidentně postrádají antialiasing, stačí se podívat jak jsou zubaté přechody - to GD2 nedělá. První je klasicky knihovnou, druhý z screens.endor.cz...

Image
Image

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 3:11 pm

Newbie

Marabu wrote:
Na kvalitě postnutých obrázků nezáleží protože je zmenšuješ cca na šestinu velikosti. To že ten obrázek nebude ideálně upravený na výsledku absolutně není poznat. Jinak na screens.endor.cz obrázky evidentně postrádají antialiasing, stačí se podívat jak jsou zubaté přechody - to GD2 nedělá. První je klasicky knihovnou, druhý z screens.endor.cz...

Image
Image

ok, antialiasing neni zaply, kouknu na to.....

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 3:21 pm

Hero
Hero

Na tvoření image source by mělo být použito imagecreatetruecolor() (GD1 používalo imagecreate(), na resize samotný imagecopyresampled() (GD1 používalo imagecopyresized(). A kvalitu běžně nechávám 80-90, obrázky pak mají sice kolem 6ti kilo ale to nijak nehoří (devět obrázků - cca 54 kilo, navíc se ukládájí povětšinou prohlížeči do cache)

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 5:44 pm

Newbie

Marabu wrote:
Na tvoření image source by mělo být použito imagecreatetruecolor() (GD1 používalo imagecreate(), na resize samotný imagecopyresampled() (GD1 používalo imagecopyresized(). A kvalitu běžně nechávám 80-90, obrázky pak mají sice kolem 6ti kilo ale to nijak nehoří (devět obrázků - cca 54 kilo, navíc se ukládájí povětšinou prohlížeči do cache)

samozrejme fci imagecreatetruecolor() pouzivam, jinak by jsme meli nahledy v 256 barvach, ale fci imagecopyresampled() jsem nejak prehledl :oops:" title="Embarassed
sice jsem tu tridu tvoril uz davno, ale i tenkrat byly GD2...

diky za radu, hned jsem to napravil a nejenom na endoru ;)" title="Wink

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 5:54 pm

Hero
Hero

Mno ale tu kvalitu uložení by to zvednout chtělo, možná by nebylo od věci zkusit vytvářet místo jpeg png/gif, na spoustě z těch obrázků jsou jednolité plochy takže s komprimácí gif/png a indexovanejma barvama by to taky nemuselo vypadat zle... těch 50 je fakt zoufale málo. S tou BMP by se dalo něco dělat pomocí http://cz2.php.net/manual/en/function.i ... omwbmp.php - nebo ji zakázat a povolit jen jpeg/png/gif (ona stejně UO pracuje tuším jen v 256 barvách takže ani ten gif není od věci).

Btw tím přegenerováním dostává můj post nahoře nový význam ;)" title="Wink

Last edited by Marabu on Sun Feb 06, 2005 6:01 pm, edited 1 time in total.

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 6:00 pm

Newbie

Marabu wrote:
Mno ale tu kvalitu uložení by to zvednout chtělo, možná by nebylo od věci zkusit vytvářet místo jpeg png/gif... těch 50 je fakt zoufale málo

Btw tím přegenerováním dostává můj post nahoře nový význam ;)" title="Wink

ja si rad necham poradit ;)" title="Wink

na tohle budeme mit asi jiny nazor, vzhledem k tomu jaky obsah obrazku zde je (tim mam na mysli, ze tady nejsou supr kvalitni fotky...) a vzhledem k tomu, ze se s "velkymi" obrazky se nic nedela, tak nevidim duvod prechazet k jinemu formatu nebo vetsi kvalite....

zkousel jsem dat kvalitu na 90% a o tolik to znat neni...
-velikost nahledu pri 50% je 2,85kB
-velikost nahledu pri 90% je 6,01kB

ty 4kB by asi nikoho nezabily.....mno nevim.....
jako zmenit kvalitu nahledu je asi na 2min....(nejdele trva smazat stare nahledy ;)" title="Wink )

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 6:10 pm

Newbie

jeste par veci:

-gif: nevidim to jako dobry napad, lide zacinaji delat kvalitni SS a obcas pouziji i vice barev (viz napr. Jemny)

-bmp: ono jde o to, ze prevest obrazek z BMP do JPG umi snad i malovani a pro toho cloveka je to otazka 30s, navic nevidim duvod proc nekdo dela v dnesni dobe veci v BMP.....

mozna stoji za uvahu uvazovat o globalnim povoleni gif, png, bmp, jpg a jak to tam ten clovek uploadne tak to bude.....

zase pokud mi zmeni jenom priponu tak je to na odstrel :)" title="Smile

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 6:19 pm

Hero
Hero

Myslel jsem gif jen na náhledy.

Pokud změní příponu? Ehm... to zní skoro jak kdyby někdo zjišťoval typ uploadnutého souboru na základě koncovky - a ne typu? Když dáš getimagesize na ten uploadnutý soubor tak položka pole s indexem 3 by měl být mime-type. Soubor s koncovkou .bmp pokud se jedná o přejmenovaný .jpeg by měl vrátit mime-type image/jpeg (popř. image/pjpeg nebo image/jpg). A naopak.

Profile ICQ  

PostPosted: Sun Feb 06, 2005 6:23 pm

Newbie

Marabu wrote:
Myslel jsem gif jen na náhledy.

Pokud změní příponu? Ehm... to zní skoro jak kdyby někdo zjišťoval typ uploadnutého souboru na základě koncovky - a ne typu? Když dáš getimagesize na ten uploadnutý soubor tak položka pole s indexem 3 by měl být mime-type. Soubor s koncovkou .bmp pokud se jedná o přejmenovaný .jpeg by měl vrátit mime-type image/jpeg (popř. image/pjpeg nebo image/jpg). A naopak.

ja nezjistuju typ souboru, protoze jsem povolil jenom jpg (a to vsude)...
takze s tim jsem se zatim nezabyval, ale jak je videt, bylo by to 100% vyresene.....
v pripade gifu na nahledy, myslim, ze JPG v 50% naprosto dostacuje, pokud budes moc nalehat pridam kvalitu na 80%... ;)" title="Wink

zatim o podpore ostatnich formatu neuvazuju....nevim jestli by to melo takovy vyznam, jaky tomu prikladas....

Profile ICQ  

PostPosted: Fri Jul 29, 2005 10:35 am

Master
Master

Online: 1905:31:52
neni to sice k hotpics, ale k foru, jenze se mi nechce zakladat novy topic

takze: nejak nefunguji obrazky (v podpisech)

...wait, what?

Profile ICQ  

PostPosted: Thu Jun 28, 2007 4:40 pm

Master
Master

Reg. players: 3
Nefunguje mi funkce Zapamatovat acc a pw u screenů... Už hodně dlouho, vlastně to asi nikdy nešlo.. Jsem sám? Popř. co dělám špatně? =)

Profile  

PostPosted: Thu Jun 28, 2007 7:39 pm

Master
Master

Ilmarinenster wrote:
Nefunguje mi funkce Zapamatovat acc a pw u screenů... Už hodně dlouho, vlastně to asi nikdy nešlo.. Jsem sám? Popř. co dělám špatně? =)

Nejsi, taky mi to nejde.

Image

Profile  

PostPosted: Thu Jun 28, 2007 7:40 pm

Master
Master

Reg. players: 3
Oor Tel wrote:
Ilmarinenster wrote:
Nejsi, taky mi to nejde.
I tak mě baví to zaškrtávat, co tebe? =)

Profile  

PostPosted: Thu Jun 28, 2007 7:44 pm

Master
Master

Ja si rad skrtnu ze chcu zapamatovat a jednoho peknyho dne, doufam, ze si to fakt zapamatuje :)" title="Smile

Image

Profile  

PostPosted: Fri Jun 29, 2007 1:02 am

Adept
Adept

Online: 1575:24:20
Oor Tel wrote:
Ja si rad skrtnu ze chcu zapamatovat a jednoho peknyho dne, doufam, ze si to fakt zapamatuje :)" title="Smile

Opakování matka moudrosti :wink:" title="Wink

Image

Profile ICQ  

PostPosted: Wed Aug 08, 2007 6:57 am

Site admin
Site admin

Ilmarinenster wrote:

Zkuste to ted. Sam to nepouzivam :wacko:" title="Wacko

Profile ICQ  

PostPosted: Mon Aug 13, 2007 3:53 pm

Ancient
Ancient

skusal som to a neslo to stale

Profile ICQ  

PostPosted: Mon Aug 13, 2007 6:14 pm

Adept
Adept

uhlyk wrote:
skusal som to a neslo to stale
Mozna by pomohlo povolit cookies ... ale nevim jestli nekecam. Me to taky obcas zapomene, ale vetsinou si pamatuje

Profile  

PostPosted: Mon Aug 13, 2007 8:01 pm

Ancient
Ancient

no na fore si ma to pamatuje... skusim este na inom pc;..

Profile ICQ  

PostPosted: Tue Aug 14, 2007 3:21 pm

Site admin
Site admin

Vice s tim neudelam.

Doufejte v brzke vydani phpBB 3 a prevod fora :P" title="Razz

Profile ICQ  

Ads
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  Page 3 of 3
 [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

Board index » Archiv
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

SitemapIndex SitemapIndex